REKLAMA

Ką apie jus kalba jūsų maistas?

REKLAMA

Skaniai užvalgyti mėgstame visi, bet ar kada susimąstėme, kokios emocijos traukia užgraužti vienokio ar kitokio maisto? Teisinga mityba byloja apie teisingą vidinį žmogaus turinį. Tai ką gi turime savo viduje?

Žmogaus emocijas atitinka šeši skoniai – saldu, rūgštu, sūru, kartu ir t.t. Apimtam tingulio žmogui norisi saldaus antroje dienos pusėje. Dėl cukraus pertekliaus organizme nusilpsta apsauginės jėgos, pažeidžiama medžiagų apykaita, sutrinka kepenų funkcijos, nukenčia regėjimas.

Daug saldaus antroje dienos pusėje vartoja ir tie, kurie vengia spręsti savo problemas.

Patirdamas sielvartą, žmogus siekia vartoti daugiau karčių produktų (garstyčios, ruginė duona, kava). Dėl ko atsiranda chroniškos infekcijos, kraujo ir kaulų sistemos susirgimai.

Pesimistai ir greitai įsižeidžiantys vartoja daug rūgštaus maisto. Pernelyg daug rūgštumo kenkia širdžiai, plaučiams, skrandžiui, žarnynui, sąnariams, pažeidžia vidinę organizmo aplinką.

REKLAMA

Įsitempęs, nesugebantis jaustis laimingu žmogus gali savo maistą smarkiai persūdyti. Pernelyg daug druskos kenkia viso organizmo kraujagyslėms, bronchams, inkstams, sąnariams.

Aistra aštriam maistui būdinga piktiems, pernelyg temperamentingiems žmonėms, dėl ko jiems prasideda uždegiminiai procesai kepenyse, skrandyje, širdies, lytinių organų sutrikimai, alergija.

Kepto maisto poreikį dažniausiai sukelia grubumas, nuovargis, pasibjaurėjimas darbu. Tai baigiasi smegenų kraujagyslių, kepenų, skrandžio pervargimu, sutrinka hormoninės ir imuninės funkcijos.

Godūs ir šykštūs žmonės mėgsta riebų maistą – tai baigiasi medžiagų apykaitos, skrandžio, kepenų, kaulų sistemos sutrikimais.

Pastoviai psichiškai įsitempę žmonės, kurie nemoka prasiblaškyti nuo problemų, mėgsta tonizuoti organizmą kava ar arbata. 

REKLAMA