REKLAMA

Venkime žodžių, trukdančių tapti gyvenimo šeimininkais

REKLAMA

Žodis – galingiausias bendravimo instrumentas, sugebantis pakeisti žmogaus gyvenimą, padaryti iš jo savo likimo kalvį ar visišką nevykėlį. Vienas neatsargus „ne‘ gali sunaikinti kelerių metų triūso rezultatus, atitolinti tikslą, kurio siekėte ilgai. Todėl reikia atsikratyti lingvistinio balasto, kuris trukdo sėkmingai žengti gyvenimo keliu ir silpnina jėgas. Išvadinsime keletą tokių blokuojančių žodžių, kurie gali sugadinti gyvenimą.

Neįmanoma

Kiek dar laiko dangstysite savo tingėjimą ir baimę, kurie paralyžiuoja jūsų valią? Manote, negalite numesti poros nereikalingų svorio kilogramų, sėkmingai sudalyvauti pokalbyje dėl svajonių darbo ar susigrąžinti moters meilę, kurią beviltiškai praradote? Vadinasi, jūs nesate verti tų tikslų, kurių trokštate. Jeigu žmogus nori, jis pakyla ir siekia savo per skausmą, diskomfortą ir viso pasaulio pasipriešinimą. Žmonės atsistato po sunkiausių operacijų, pergyvena milijoninių imperijų krachą, gyvena su baisiomis diagnozėmis ir vis tiek suranda savyje jėgų judėti toliau. Nereikia paprastų dalykų daryti neįmanomais.

Atsitiktinai

Atsitiktinai – dar vienas žodis-blokatorius. Žinoma, galite perkelti atsakomybę už save likimui, horoskopams ar išorinėms aplinkybėms, bet tada nesiskųskite, kad pasaulis yra toks neteisingas. Taip, kartais atsitinka įvykių, kurie nuo jūsų nepriklauso, tačiau 80 proc. atvejų tai būna jūsų pasirinkimas. Jūs sąmoningai ignoravote savo sveikatą, todėl susirgote ir gavote pelnytą poilsį. Sąmoningai ištekėjote už mergišiaus, kad išmoktumėte jam pasipriešinti, pakovoti už save, gydytis nuo vaikiškų traumų. Ir ne šiaip sau pamiršote draugo gimtadienį – jis seniai nebėra pirmoje jūsų prioritetų vietoje.. Būkite sąžiningi su savimi, neapsimetinėkite naiviais.

REKLAMA

Gaila.

Kaip ilgai kentėsite blogą elgesį su savimi tik todėl, kad gaila prarasti žmogų, prie kurio taip pripratote? Kodėl laikotės įsikibę menkai apmokamos darbo vietos, kuri neteikia jums džiaugsmo, parstos kokybės ir nereikalingų daiktų, kurie tik užima jūsų būsto erdvę, įpročių, kurie atima jūsų jėgas? Supraskite, negalima gailėti to, ką seniai išaugote. Kvaila laikytis praeities, ignoruojant dabartį. Arba jūs keičiatės ir žengiate toliau, arba degraduojate. Pasirinkite, kuris kelias jums artimesnis?

Rytoj

Užtenka skatinti vidinį tinginį, perkėlinėjant rytdienai tai, ką galite padaryti dabar. Tokiu elgesiu jūs paleidžiate gyvenimo vadžias ir liekate trypčioti vietoje. O kas paskui? Senatvėje su apmaudu prisiminsite, kokie buvote jauni ir kvaili. Jeigu turite tikslą – veikite, pradėdami nuo to, ką esate pajėgūs padaryti dabar. Kad ir nedaug, bet jūs judėsite į priekį, turėsite dėl ko didžiuotis savimi. Mat nėra jokio „paskui“, rytoj jūs galite nepabusti.

Niekada

Gyvenimas yra sudėtingesnis, nei atrodo. Jame nėra nei teisių, nei kaltų, užtat yra daug bendrakeleivių. Todėl kvaila suabsoliutinti kokias nors pažiūras, kritikuoti kitų žmonių mintis ir poelgius, prisiekinėti, kad jums to niekada neatsitiks. Taip, dabar jūs „jojate ant arklio“, viskas atrodo paprasta ir natūralu, bet taip bus ne visada. Nesijuokite iš kitų žmonių klaidų, nenurodinėkite jiems, kaip gyventi, ką pasirinkti, kokia filosofija vadovautis. Visi turi savo patirtį, savo resursų atsargas, sugebėjimus ir savo protą. Nėra garantijos, kad kada nors neatsidursite kito žmogaus vietoje.

REKLAMA