REKLAMA

Trys didžiausios žmogaus sielos brangenybės

REKLAMA

„Paprastumas, kantrybė ir gailestingumas – štai kas yra didžiausi žmogaus turtai. Poelgių ir minčių paprastumas sugrąžina mus prie būties šaltinio. Pakantumas draugų ir priešų atžvilgiu padeda plaukti pasroviui. Užjausdami save, susitaikote su viskuo, kas yra aplinkui“, – rašė didysis kinų filosofas, daoizmo pradininkas Lao Dzė.

PAPRASTUMAS

Gyvenimas paprastume byloja apie jūsų nuoširdumą santykiuose su savimi ir aplinkiniais. Kai jūs veikiate ir galvojate paprastai, niekas niekada negali užteršti jūsų minčių ir širdies.

Jūs atsiribojate nuo menkareikšmių dalykų, kurie komplikuoja gyvenimą ir apsunkina jį.

Tokiu būdu jūs sugrįžtate prie būties ištakų – savo tikrojo „Aš“, savo gyvenimo tikslo ir savo vidinio pasaulio supratimo. Jūs pradedate suvokti save ir pasaulį, kuris jus supa.

REKLAMA

KANTRYBĖ

Gyvenimo supaprastinimas padeda išsiugdyti kantrybę, nes sumažėja dėmesį blaškančių veiksnių ir galima išvengti nereikalingo streso.

Jūs tampate pakantesni kitiems žmonėms, nes pasiekėte santarvės su savo „Aš“. Jūs daugiau nebesiplėšote tarp savo proto, širdies ir tūkstančio kitų dalykų.

Jūs pasidarėte susitelkę ir jautrūs bet kokioms gyvenimo situacijoms ir viskam, kas yra šalia. Jūs susitaikėte su viskuo, kas jus supa.

GAILESTINGUMAS

Pradėkite užjausti save ir liaukitės gyventi abejonėmis, neigiamomis mintimis ir kritika. Susitaikykite ir skirkite sau laiko.

Pasaulio akyse mes visi esame labai netobuli, o Visatos atžvilgiu – idealūs, tik reikia išplėsti savo matymo ir suvokimo ribas.

Paprastumas, kantrybė ir gailestingumas sau padės jums atitrūkti nuo savo vidinio dialogo ir praplėsti periferinį matymą taip, kad į jūsų fokusą pradėtų patekti ir kiti žmonės.

Gailestingumas pasireiškia kaip jūsų suvokimo rezultatas, kai įsisąmoninate faktą, kad esate viename laive su kitais. Jūs matote save su visais savo poreikiais ir išgyvenimais kituose žmonėse. Jie tampa savotišku jūsų paties atspindžiu.

Todėl per gailestingumą jūs susitaikote su kitais žmonėmis, nes suvokiate – visi mes susieti tuo pačiu gyvenimo voratinkliu.

KinėŠaltinis: kluber.com

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA