REKLAMA

Lengvas būdas pataisyti savo emocinę būseną

REKLAMA

Mažai kas žino, kad iššaukti pozityvią nuotaiką ir emocinio pakilimo būseną galima savarankiškai, tik reikia nedidelių valios pastangų. Egzistuoja daugybė autogeninių treniruočių ir pratimų, skirtų savijautai pagerinti. Mes pasirinksime vieną lengviausių būdų.

Šio metodo paslaptis yra paprasta. Reikia kelis kartus per dieną, pavyzdžiui, pertraukose tarp darbų, tvarkymo, valymo ir kitų kasdienių reikalų šypsotis vieną minutę. Šį pratimą galima atlikti bet kur: darbe, namuose, automobilyje, gatvėje, kur tik jums patogu.

Besišypsanti merginaNenusiminkite, jeigu iš pradžių atliekant šį pratimą veidą iškreips grimasa, labiau primenanti susierzinimą, pyktį ar nuovargį. Tai normalu, nes jūsų veido raumenys jau yra šiek tiek atrofuoti, ir juos reikia išmankštinti. Maždaug po 7–10 sekundžių jie atgaus tonusą, mimika atsipalaiduos ir jūs galėsite išvysti savo gražią veido išraišką.

Dėl to pirmuosius kelis kartus šį pratimą patartina atlikti nuošalioje vietoje, kad nekiltų diskomforto ir nejaukumo jausmo. Tai yra labai svarbu, nes pratimo efektas pasiekiamas tik pozityvaus nusiteikimo sąlygomis.

Kai tik atsipalaiduosite, ši situacija gali jums pasirodyti juokinga, išnyks susierzinimo ir nusimilminimo priežastys, nuotaika pasitaisys ir jūs imsitės atidėtų darbų su naujomis jėgomis bei nusiteikę geriausiam rezultatui.

REKLAMA

Gyvenimo džiaugsmasPateiksime kelis praktiškus pavyzdžius, kaip šypsena gali padėti įvairiose gyvenimo situacijose.

Šypsena prieš pokalbį (telefonu)

Prieš pradėdami pokalbį įsivaizduokite ką nors gero ir nusišypsokite. Šis paprastas triukas pozityviai nuteiks pokalbiui. Pašnekovas išgirs iš jūsų balso entuziazmą ir juo užsikrės. 70 proc. atvejų toks pokalbis bus sėkmingas, ir jūs pasieksite pageidaujamo rezultato.

Emocinė iškrova per šypseną

Šis pratimas bus labai aktualus emocinės įtampos situacijoje. Susinervinę pasitraukite į šalį ir nusišypsokite. Pirmąsias sekundes jausite diskomfortą, bet paskui prasidės emocinis atsipalaidavimas. Ir viskas. Sugrįšite atgal su naujomis jėgomis ir be susierzinimo.

Šypsena žemiau išvardytose situacijose jau reikalaus nedidelės praktikos. Pirmiausia pasipraktikuokite aukščiau aprašytose situacijose, o paskui drąsiai ženkite toliau.

1. Atpalaiduokite pašnekovą savo šypsena

Šis pratimas panašus į aukščiau nagrinėtus, išskyrus vieną niuansą, kad jį reikia atlikti viešumoje, tiesiogiai kontaktuojant su pašnekovu. Jeigu jaučiate pašnekovo įtampą ar diskomfortą, reikia jam nusišypsoti. Tik būtinai geranoriškai, su lengvu drovumu. Jokiu būdu neleiskite atsirasti kandžiai šypsenai ar pašaipai.

2. Šypsena susipažįstant

Naujos pažintys visada sukelia diskomforto jausmą. Atpalaiduokite situaciją pradėdami nuo lengvos šypsenos. Stenkitės šypsotis per visą pašnekesį. Tai gerokai padidins teigiamos susitikimo baigties šansus.

3. Šypsokitės net tada, kai susirašinėjate su žmogumi

Moksliškai įrodyta, kad žmogaus emocinis nusiteikimas yra juntamas per rašytinį tekstą. Todėl prieš atsakydami į laišką, plačiai nusišypsokite ir tik tada pradėkite rašyti. Jūsų šypseną adresatas pajus tarp eilučių. Vėliau susitikimas su šiuo asmeniu jau vyks malonioje atmosferoje.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA