REKLAMA

Turto psichologija: mažiau leisti ar daugiau uždirbti?

REKLAMA

Tikriausiai ir jūs galėtumėte prisiminti ne vieną atvejį, kai įsigijote stambų pirkinį ir jūsų finansinė padėtis gana greitai atsistatė. O kai ilgai taupote, pinigai guli kaip nejudantis balastas ir „sustingsta“, jų pritekėjimo srautas nusilpsta.

Egzistuoja ir priešingas variantas: jeigu pradėsite taupyti, pinigų bus vis mažiau ir mažiau. Yra daugybė pavyzdžių, kai nuskurdę aristokratai nenutraukia beprotiškų išlaidų, ištaigingų puotų, bet po kurio laiko tie švaistūnai sugrįžta į savo senąsias vėžes. O tie, kurie pradeda griežtai taupyti, iškrenta iš aukštuomenės ir visai nusigyvena.

Tai susiję su tam tikru įsisąmonintos pinigų masės, kurią žmogus sugeba panaudoti, lygiu. Kuo didesnė ši masė, tuo daugiau pinigų. Būtent todėl taip greitai išleidžia pinigus loterijų laimėtojai, kad ir koks didelis būtų jų laimėjimas – juk pakeisti įsisąmonintą sumą yra labai sunku.

Egzistuoja labai panaši patarlė, kuri, kad ir kaip keista, yra teisinga: kai tik atsiranda pinigų – iškart atsiranda tikslas, kuriam teks juos išleisti. Gyvenimiškas pavyzdys: šeima daro remontą ir aptinka namuose nenaudojamų daiktų, kuriuos bando parduoti. Ir štai atsiranda pirkėjas, norintis perimti vaikišką lovelę. Savininkas įkiša lovelę į savo automobilį ir veža pirkėjui, tačiau kelyje jis būna priverstas staiga sustabdyti automobilį. Lovelė pasislenka ir išmuša užpakalinį langą. Už vaikišką lovelę gautos sumos užtenka naujam stiklui, bet tenka primokėti už jo įstatymą. Kaip galima tokiais atvejais nepatikėti stebuklais?

Stiklinės lubos

REKLAMA

Gyvenimas sudarytas taip, kad žmonės, kurie apsiriboja 5 dienų darbu per savaitę nuo 9 iki 17–18 valandos, sąmoningai pasirenka visam gyvenimui maždaug vienodą padėtį. O tie, kurie nors 1–2 valandas per dieną sugaišta savišvietai ar savo verslo (kad ir visai menkučio) kūrimui, po kurio laiko ima gauti apčiuopiamus materialinius ir emocinius vaisius. „Stiklinės karjeros lubos“ apriboja tik tuos žmones, kurie patys nesivysto apskritai arba vystosi pernelyg lėtai.

Specialistas, sugaištantis po valandą kasdien savo produkto sukūrimui ir gaminimui, dažniausiai nesitiki didelių pinigų iš jo pardavimo, bet jeigu jis tą papildomai sugaištą laiką laikys investicija į profesinę kvalifikaciją ir asmeninį tobulinimąsi, tai jo kaip darbuotojo vertė su laiku akivaizdžiai išaugs ir jis galės būti perkeltas į geriau apmokamas pareigas savo kompanijoje, arba panaudoti užmegztus kontaktus labiau prestižiniam darbui gauti, arba pakeisti savo seną profesiją į kur kas įdomesnę.

Žmogus, dirbantis per dieną po 12 valandų vietoj 8, gali truputį pagerinti savo finansinę situaciją, bet kardinaliai jos niekaip nepakeis – kažkuriuo momentu jis prieis iki visiško išsekimo būsenos.

Problema ta, kad kiti dėl jūsų padėties nė kiek nekalti: jūs patys nustatote savo „stiklinių lubų“ aukštį.

Šaltinis: Sobesednik.ru

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA