REKLAMA

Kodėl netvarka namuose daro mus nelaimingais?

REKLAMA

Tikriausiai ne sykį girdėjote, kad žmogui, kurį namuose supa netvarka, būdingos įvairios problemos. Pirmiausia jos susijusios su netvarka galvoje.. Kaip vis dėlto aplinkos chaosas veikia mūsų emocinę būseną?

1. Tiesus kelias į depresiją

Netvarka – tai abejingumas. O depresija – tai interesų praradimas, be to, šis jausmas gali nuolat gilėti, trukdydamas kilti geroms mintims.

Kai namuose viešpatauja netvarka, o jūs vis atidėliojate tvarkymą, vadinasi, nesugebate suimti savęs į rankas, jūsų jausmai tampa vis liūdnesni ir niūresni. Tokioje būklėje gimsta neigiama energija. Jis slegia jus ir dieną, ir naktį.

Jeigu iš pradžių jūs norite kuo greičiau išeiti iš šlamštu užversto būsto, tai su laiku depresinis chaoso verpetas įtraukia jus. Išeina, kad patys sukūrėte sau spąstus ir patys patekote į juos.

REKLAMA

Netvarka namuose2. Silpnas charakteris

Jeigu esate įpratę, kad paskui jus tvarko kažkas kitas ir jūs negalite savarankiškai kontroliuoti šio proceso, vadinasi, jūs sustojote savo stipriųjų charakterio bruožų vystymosi kelyje. Mat toks gyvenimo būdas skatina infantilumo ir silpnumo vystymąsi . Žmogus nebejaučia atsakomybės už save, todėl jo charakteris nusilpsta. Be to, reikia nepamiršti, kad banali tinginystė gali užvaldyti ne tik jūsų norą gyventi tvarkoje, bet ir visą jūsų gyvenimą.

Netvarka namuose3. Netvarka asmeniniame gyvenime

Supraskite, kad tvarkos savo namuose kontrolė automatiškai reiškia ir savo minčių bei emocijų kontrolę. Dauguma psichologų asocijuoja netvarką namuose su netvarka asmeniniame gyvenime.

Išanalizuokite savo emocijas ir švaros lygį savo namuose. Ar tais susiję? Jeigu taip, tai patartina pradėti kontroliuoti švarą ir tvarką namuose. Kaip jūs galėtumėte susigaudyti savo asmeniniame gyvenime, kas reikalauja emocinių ir moralinių jėgų, jeigu nesugeba susidoroti su būsto tvarkymu? Susitvarkę save ir savo namus po kurio laiko pastebėsite, kad jums pasidarys gerokai lengviau kontroliuoti savo nuotaikas ir mintis.

Netvarka namuose4. Neįmanoma susikaupti

Kai aplinkui sukauptos krūvos nereikalingų daiktų, tokia padėtis erzina. O kai daiktai dar būna chaotiškai išmėtyti po visus namus, nuotaika dar labiau pablogėja.

Namai yra tokia vieta, kuri turėtų pripildyti jus energijos, kur galėtumėte ramiai pailsėti. Juk netvarka namuose – tai ne tik purvas, bet ir daugybė nereikalingo šlamšto. Pasistenkite saugoti tik tikrai reikalingus daiktus, o nenaudingus išmeskite. Nereikalingas šlamštas ne tik vizualiai užpildo namus, bet ir atima laisvą erdvę, blaško mūsų dėmesį. Ir iš jų nėra jokios praktinės naudos.

Tvarka turi būti ne tik fizinė, bet ir mentalinė, rašo portalas „Flytothesky“. Tada gyvenime viešpataus harmonija ir pusiausvyra. Dabar jūs žinote, kad šios dvi netvarkos rūšys yra labai glaudžiai susijusios.

Stenkitės apsupti save teisingais daiktais, žmonėmis ir mintimis. Švara ir tvarka aplinkui padės jums išsivalyti savo gyvenimą nuo neigiamų dalykų.

REKLAMA