REKLAMA

7 požymiai, pagal kuriuos galima nustatyti, kad namai yra nesveiki

REKLAMA

Mūsų būstas taip pat gali susirgti. Nesvarbu, kokia mūsų erdvė, kurioje mes gyvename, – butas ar namas – pasąmonė atpažįsta ją kaip mūsų egzistencijos vietą, kaip „mūsų namus“. Ir tie namai taip pat gali sunegaluoti.

Namų ligų priežastys kaip ir paties žmogaus būna išorinės ir vidinės. Mūsų namai gali „sirgti“ užkrečiamomis ligomis – ne veltui akademikas Bechterevas neigiamas programas ir poveikius vadino „psichiniais mikrobais“. Taip pat namai gali sirgti ir dėl vidinių priežasčių, žalingų ar netinkamų jų šeimininkų įpročių. Kaip žmogus gadina savo sveikatą girtuokliaudamas, nesaikingai maitindamasis, ekstremaliais poelgiais, jo būstas nukenčia.

Kada mes jaučiame, kad mūsų namai serga?

Jie nustoja būti psichologiniu prieglobsčiu.

Pradingsta jaukumas ir saugumo jausmas. Mes nenorime likti namuose ir skubėti į juos po darbo. Nesąmoningai ieškome priežasčių užtrukti darbe, svečiuose ar pakeliui. „Nenoriu grįžti namo“, – sako toks žmogus.

REKLAMA

Nesveiki namaiMes nieko negalime daryti namuose arba darome prisiversdami.

Sunku net nušluostyti dulkes. Sunku suplauti indus.

O anksčiau mes su malonumu viską darydavome ir lengvai palaikydavome tvarką bei švarą namuose. Dabar jie atrodo netvarkingi ir nelabai švarūs. Nėra jėgų. Kažkaip keistai atrodo, kad namai jas suryja, atima.

Nuolat kas nors sulūžta.

Kai kurie buities prietaisai stovi sugedę. Dažnai perdega lemputės.

Gali vysti gėlės ir sirgti naminiai gyvūnai.

Ir žmonės nuolat jaučia kokius nors negalavimus: tai galvą skauda, tai silpnumas apima, atsitinka smulkios traumos. Dažnai įsipjaunate, užsigaunate, nusideginate.

Nesveiki namaiPasigirsta pašaliniai garsai.

Tai grindys girgžda, tai vėjas švilpia, tai pasigirsta keistas ūžimas ar švilpimas. Kartais atrodo, kad kažkas svetimas vaikšto po namus. Gali pasigirsti atodūsiai ir silpnas šnabždesys. Bet mes įtikiname save, kad tai yra iliuzija, nors katės ir šunys taip pat tai girdi.

Kyla konfliktai ir skandalai.

Nespėja žmogus peržengti namų slenksčio ir pradeda bartis bei pykti. Tarytum būsto atmosferoje tvyrotų savotiškas dirglumas ir nervingumas. Svečiai taip pat jaučiasi nejaukiai, būna linkę ginčytis ar įsižeisti dėl niekų. Jie gali jausti ir fizinį diskomfortą.

Prapuola daiktai.

O po kurio laiko keistu būdu atsiranda, kartais net toje pačioje vietoje, kur mes tris kartus pažiūrėjome ir nieko neradome. O paskui dokumentas ar raktas pasirodo besąs ten. Savotiškas psichologinis aklumas užvaldo mus.

Namai gali susirgti ir po negero žmogaus vizito, tarytum į akvariumą būtų patekusi nesveika žuvelė ir užkrėtusi visą aplinką. Sąmoningai ar nesąmoningai negeras žmogus įneša į sistemą savo negatyvą., ‚savų mikrobų“.

Nesveiki namaiNamai gali susirgti po ilgos vieno šeimos nario ligos arba po jo mirties. Ne veltui viso pasaulio žmonės yra sukūrę tiek daug įvairiausių namų valymo ritualų.

Namai gali susirgti nuo streso, kai įvyksta koks nors blogas, slegiantis įvykis. Visi jį aptaria, nervinasi, piktinasi, galvoja apie jį. Net kai nemalonumai pasibaigia, namai dar lieka užkrėsti. Tai sukrėtimo pasekmės.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA