REKLAMA

Mokslininkai: žmonės patys pasirenka gyvenimą ar mirtį

REKLAMA

Kanados mokslininkai iš Karletono universiteto po 14 metų trukusių senyvo amžiaus gyventojų tyrimų nustatė, kad gyvi išliko tie žmonės, kurie sakė, kad turi tam tikrą gyvenimo tikslą.

Neabejotina ilgaamžiškumo sąlyga, anot mokslininkų, yra užimtumas. Tai visai nereiškia, kad žmogui būtina dirbti iki mirties. Juk ilgaamžiais tampa ir pensininkai. Tačiau žmonėms būtina kiekvieną dieną užpildyti kokia nors aktyvia veikla, o ne leisti laiką priešais televizorių ar ant suoliuko prie namo.

Žmogus nemiršta, kol turi gyvenimo tikslą

Gyvenimo trukmę prailgina darbas labdaringuose fonduose ir geranoriška veikla, dalyvavimas ilgalaikiuose projektuose ar bent paprasčiausias darbų iš darbotvarkės sąrašo vykdymas, į kurią įtraukiami visi veiksmai, darbai, rūpesčiai, poelgiai, kuriuos žmogus nori suspėti atlikti iki pasitraukimo iš gyvenimo.

Konkretaus gyvenimo tikslo turėjimas, nepriklausomai nuo jo pobūdžio, verčia žmones daugiau dėmesio kreipti į savo sveikatą, o tai turi įtakos gyvenimo trukmei.

REKLAMA

Kanadiečių mokslininkai tyrimo pradžioje apklausė 6 000 senyvo amžiaus savanorių apie jų požiūrį į gyvenimą, teigiamą ar neigiamą emocinę būklę ir gyvenimo tikslus. Po 14 metų paaiškėjo, kad per tą laiką mirė 9 proc. tyrimo dalyvių.

Mokslininkai atkreipė dėmesį, kad dauguma mirusių buvo iš tų, kurie neturėjo jokio aiškaus gyvenimo tikslo ir dažniausiai išgyveno neigiamas emocijas.

Įprasta manyti, kad mūsų gyvenimas priklauso nuo aukštesnių jėgų: jos mums jį duoda, jos iš mūsų jį atima. Ir vis dėlto mes galime pakoreguoti savo perėjimo į aną pasaulį laiką!

Du keliai smegenims

Mūsų smegenys niekada nebūna sąstingio būklėje. Jos visą laiką juda : arba pirmyn, apdorodamos ir kaupdamos naujas žinias, įgydamos naujos patirties ir savybių, arba atgal, pamažu degraduodamos.

Pirmuoju atveju jos padeda mums vystytis, tobulėti, kad užimtume vis geresnę padėtį gyvenime. Antruoju atveju jos padeda numirti.

Kad ir kaip keistai skamba, Visatai atskiro žmogaus gyvenimas neturi jokios reikėmės. Jai svarbus tik visos žmonijos vystymasis. Jeigu jūs dėl kokios nors, tik jums vieniems žinomos priežasties, nenorite gyventi, jums padės išeiti.

Pavyzdžiui, likimas taip pareguliuos, kad žmogus nepastebės dideliu greičių į jį lekiančios mašinos, nusipirks bilietą į lėktuvą, kuriam lemta nukristi, ar susirgs nepagydoma liga.

Žinoma, ne visi žmonės, žuvę katastrofose, būna įžengę į protinės degradacijos stadiją, tačiau tarp jų būna dauguma tokių. Kitų žūtis įvyksta dėl kitokių, mums nežinomų priežasčių.

„Amžinas poilsis žiloms piramidėms“

Pirmas požymis, kad žmogus pasuko į susinaikinimo kelią – poilsio siekimas. Ne trumpalaikio, kuris padeda atstatyti jėgas tolesniam aktyviam gyvenimui, o nuolatinio, ilgalaikio, amžino. Toks žmogus sako sau arba dažnai galvoja: „Aš taip pavargau. Taip noriu poilsio! Tegul viskas lieka, kaip yra, nebenoriu nieko keisti. Man nieko daugiau nereikia, kad tik niekas manęs nejudintų!“

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA