REKLAMA

12 dalykų, kuriuos laimingieji daro kitaip

REKLAMA

Visada atrodo, kad laimingas gyvenimas – jau ne už kalnų. Reikia tik nusipirkti tai, pasiekti to ir sutaupyti tam. Kas galėjo pamanyti, kad reikia mokytis laimės meno? Kad reikia suvokti daugybę sudėtingų dalykų, jog suprasti, kad laimė visada labai paprasta.

Psichologė Sonia Liubomirski nusprendė išnagrinėti laimės temą ir stebėdama atkreipė dėmesį į 12 dalykų, kuriuos laimingi žmonės daro kitaip. Nepriklausomai nuo to, kokioje gyvenimo stadijoje esame dabar, šie „laimės įpročiai“ aktualūs visada.

1. Išreikškite padėką

Kai vertiname tai, ką turime, keliame šių dalykų reitingą ir apsupame juos savo teigiama energija. Tokioje aplinkoje šie dalykai pritraukia dar daugiau visko panašaus į save ir dovanoja mums dar stipresnes emocijas. Kitaip tariant, padėka už tai, ką jau turite, transformuojasi į gilesnį pojūtį – laimės pojūtį. Tam net nieko nereikia pirkti. Tai neįtikėtina, bet veikia. Kažin ar būsime laimingi, jeigu nesijausime dėkingi už tai, ką turime.

2. Puoselėkime optimizmą

REKLAMA

Tokie žmonės geba generuoti asmeninį optimizmą. Nepriklausomai nuo situacijos. Labai svarbu suvokti, kad nesėkmė – tik galimybė augti ir išmokti naują gyvenimo pamoką. Ne daugiau ir ne mažiau. Žmonės, kurie mąsto optimistiškai, žvelgia į pasaulį kaip į begalinių galimybių pripildytą erdvę, ypač sunkiais laikais. Būtent – ypač sunkiais laikais.

3. Venkite nesibaigiančių apmąstymų ir socialinių palyginimų

Savęs lyginimas su kuo nors gali nuodyti. Jeigu įsivaizduojame esą geresni nei kitas, tai sukuria nesveiko pranašumo pojūtį. Mūsų ego pučiasi ir nieko gero iš to neišeis. Jeigu esame „blogesni“, nubraukiame visą sunkų darbą, kurį jau nudirbome, ir neigiamą visą metai iš metų stebimą progresą. Socialinis palyginimas apskritai yra blogis. Jeigu ir verta su kuo nors save lyginti, lyginkite su savimi prieš metus.

4. Darykite gerus darbus

Bet koks geras darbas pripildo smegenis serotoninu. Serotoninas pasižymi stebuklingu poveikiu – tiek sveikatai, tiek ir laimės pojūčiui. Padėti kam nors nieko už tai nesitikint – geriausias būdas pajusti vidinę šilumą ir harmoniją. Ir ne tik jums, bet ir tiems, kurie jus stebi. Stebuklai, ne kitaip! Beje, serotonino yra ir antidepresantuose, tik jie nėra tokie sveiki ir efektyvūs.

5. Lavinkite socialinius santykius

Laimingiausi planetos žmonės vertina gilius, visaverčius santykius. Ar žinote, kad tyrimai rodo, jog mirtingumas padvigubėja, kai jie jaučiasi vieniši? Niekas neprilygs šiltiems jausmams, kurie pripildo mus bendraujant su artimaisiais, su kuriais galime pasidalinti bet kuo. Jaučiamės būdami dalimi kažko svarbesnio nei mūsų vienišas egzistavimas.

6. Sudarykite streso įveikimo strategiją

Būtent jūsų reakcija į labiausiai stresinius momentus formuoja jūsų charakterį. Nesėkmių būna – tai neišvengiama. Tokiais momentais sunku priimti kūrybingus sprendimus, todėl jums labai padės išankstinės specialiai tokiems atvejams kauptos patikrintos strategijos. Tai visada geriau nei nekontroliuojama panika.

REKLAMA