REKLAMA

Kaip įveikti nuoskaudas, kad jos nekartintų mums gyvenimo

REKLAMA

Kiek kartų gyvenime jus įskaudino? Kiek kartų įsižeidėte? Jeigu visas nuoskaudas sudėtume į vieną vietą, tai gautume milžinišką maišą, kurį nešiojamės su savimi. Pasitaikius progai, mes mielai išsitraukiame iš jo laiko subrandintą nuoskaudą arba rūpestingai įdedame naują. Ar galima atsikratyti šios nereikalingos naštos, kad galėtume lengvai judėti per gyvenimą?

Kas kaltas?

Pirmiausia mes pykstame ant artimųjų. Jie geriausia žino visas mūsų silpnas vietas ir sąmoningai ar nesąmoningai užgauna skaudžiausias sielos stygas. Toliau seka bendradarbiai ir viršininkai, kurie nevertina mūsų ir netausoja mūsų jėgų, draugai, kurie sugeba išlikti nedėkingi, kad ir kiek jiems širdies atiduotume Juos papildo visi tie storžieviai ir netaktiški žmonės, kuriuos sutinkame parduotuvėse, kavinėse, pakeliui į darbą ar į namus, viešose įstaigose.

Kas slypi už įžeidimo sąvokos?

Nepateisinti lūkesčiai, ne toks aplinkinių elgesys su mumis, kokio tikimės. Psichologai teigia, kad ne mus įžeidžia, o mes įsižeidžiame. Įžeidžiame save tuo, kad sutinkame su kokiu nors teiginiu apie save arba jaučiame , kad įžeidėjas didžia dalimi yra teisus, vidujai protestuojame ir ieškome kaltų.

REKLAMA

Ką daryti?

Lengva pasakyti „atleisti!“, tačiau kaip pamiršti nuoskaudą? Pasirodo, galima tai padaryti. Tiesa, teks sąžiningai ir garbingai išsiaiškinti su savimi, pripažinti, kad turime ne tik puikių savybių, ir išeikvoti nemažai dvasinių jėgų. Ar pasirengę tai padaryti?

Jei taip, tai pirmyn!

* Įsidėmėkite: visi žmonės skirtingi. Tai, kad jums atrodo elementaru, kitam reikia paaiškinti. Nenuslėpkite savo jausmų, bet ir neišrėkite jų įžeidėjui į veidą. Padarykite pauzę, išlaukite kelias akimirkas ar giliai pakvėpuokite, tada pasakykite, kas jus įskaudino. Beveik visada galima susikalbėti ir susitarti dėl kompromisų. Nepavyko? Tada susitaikykite su ta mintimi, kad visi žmonės yra skirtingi.

* Nereaguokite, nežiūrėkite į įžeidimą rimtai. Ar pastebėjote, kad kuo labiau jus kažkas erzina, tuo dažniau gyvenime susiduriate su panašiais dalykais? Pasitelkite fantaziją, mintyje išpūskite situaciją iki absurdo ir nuoširdžiai pasijuokite.

* Nešvaistykite laiko ir jėgų. Kas yra nuoskauda? Tai – juk nesibaigiantis situacijos kadrų persukinėjimas ir įvairių jos eigos variantų nagrinėjimas. Kartodami nuolat, kas galėjo būti, bet nebuvo, nepasisekė, jūs prisirišate prie problemos ir nebepastebite realaus gyvenimo. O laikas bėga. Jį galėtumėte skirti sau ir pasisemti naujų įspūdžių, naujos patirties, išgyvenimų, o jūs vis einate ratu, prarasdami jėgas ir gyvenimo džiaugsmą.

* Susikoncentruokite į gerus dalykus. Ieškokite teigiamų gyvenimo aspektų ir gerųjų kitų žmonių savybių. Čia gali padėti geras filmas, įdomi knyga, pokalbiai su draugais. Nenuodykite nuoskaudomis savo gyvenimo ir pamatysite, koks jis gražus.

* Užsiimkite mėgstamu hobiu. Kai darote tai, kas jums įdomu, užsiėmimas visiškai įtraukia ir nebelieka laiko nuoskaudoms ir nepasitenkinimui. Seniai įrodyta, kad hobis – geriausias vaistas nuo blogos nuotaikos.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA