REKLAMA

Kaip liautis pavydėti kitiems ir pačiam siekti sėkmės

REKLAMA

Pavydas – nemalonus jausmas, stabdantis mūsų vystymąsi, ne tik dvasinį, bet ir finansinį. Jis atima daug energijos iš žmogaus, kuris išgyvena tokį jausmą. Psichologų nuomone, kelyje į finansinę laisvę ir gerovę tiesiog būtina visiškai išbraukti pavydą iš savo emocijų sąrašo.

Nemažai žmonių, matydami svetimus laimėjimus, susinervina, ima pavydėti kitų sėkmės ir pykti, kad jiems nepasiseka pasiekti to paties, nors dauguma jų nė nebando išeiti savo žemo lygio ar prastos visuomenės padėties. O kiti net ir neprisipažįsta sau, kad jaučia pavydą. Psichologai tokią būseną vadina „žemu mąstymo lygiu“, kuris blokuoja teigiamą energiją, skatina ligas ir nemalonumus.

PavydasKą daryti, kad to nebūtų?

1. Pirmiausia reikia prisipažinti sau, jog jaučiate pavydą. Tokį jausmą gali lydėti pasiteisinimai: „Kitiems viskas lengvai sekasi“, „Jis gimė turtingoje šeimoje, o aš – vargšų“, „Ją gamta iš prigimties apdovanojo nepaprastu grožiu“ ir pan.

2. Reikia išmokti nesiteisinti, o priimti faktą tokį, koks jis yra. „Taip, aš pavydžiu“. Kai tik pajuntate, jog pradedate pavydėti, iškart pasistenkite prisiminti, kas gero jums atsitiko šiandien, vakar, užvakar, per metus.

REKLAMA

Pavydinti draugė3. Nuslopinkite dažnai kankinamą pavydo jausmą. Pamažu jūsų sąmonėje įsitvirtins supratimas, kad nė vienas žmogus ar situacija gyvenime neatsiranda ir neatsitinka atsitiktinai. Visata atsiliepia į jūsų prašymus ir parodo variantus, kaip juos įgyvendinti. Viskas, ko jūs pavydite kitiems žmonėms, iš tikrųjų yra tik ženklas, kuris jums parodo, kad ir jūs galite pasiekti to paties. Todėl žmonėms ne pavydėti reikia, o dėkoti už impulsus!

Pavydas

REKLAMA