REKLAMA

Kokią įtaką orai daro žmogaus asmenybei ir sveikatai

REKLAMA

Šviečiant saulei vieni jaučiasi laimingi, o pliaupiant lietui – pavargę. Vienus džiugina sniegas, o kitiems laimės suteikia smarkūs vėjo šuorai. Panašu, kad oras paveikia visas gyvenimo sritis – daro įtaką nuotaikai, savijautai, netgi sveikatai. Dar daugiau, gali lemti charakterio savybes ir pomėgius. Specialistų teigimu, gimimo dienos oras arba metų laikas, kuriuo žavimasi, gali atskleisti viską – nuo intelekto tipo iki valgymo įpročių.

Žiemos vaikai – inteligentiški, bet užsispyrę

Gimusieji žiemą apdovanoti tvirta disciplina, sumanumu ir dideliu ryžtu. Jeigu kokia nors mintis šauna jiems į galvą, privalo būti įgyvendinta. Šie asmenys mėgsta garsiai išsakyti savo nuomonę ir patarti kitiems. Jiems patinka, kai pasaulis sukasi pagal jų norus. Tokie žmonės linkę giliai mąstyti, kartais paskęsta savo mintyse ir nepastebi, kas vyksta aplinkui. Yra savikritiški, tačiau retai kritikuoja kitus, nemėgsta ginčytis, nes tai juos vargina. Taip pat vertina tvarką tiek namie, tiek asmeniniame gyvenime. Be to, nemėgsta, kai aplinka greitai keičiasi. Šios asmenybės yra itin užsispyrusios, tačiau taikios. Kvinslendo universiteto (Australija) mokslininkai nustatė, kad 4–5 m. vaikai, pasaulį išvydę žiemą, elgiasi geriau negu kitais metų laikais gimę jų bendraamžiai. Be to, stebina dideliais protiniais gabumais. Kolegos iš Amerikos ir Australijos universitetų atliko tyrimą, kuriame dalyvavo per 21 000 vaikų. Pastebėta, kad pasaulį išvydę žiemą geriau negu kiti atliko daugybę sumanumo reikalaujančių uždavinių.

Gimę pavasarį geba prisitaikyti

Pasaulį išvydę pavasarį yra nedrąsūs, gana neryžtingi, tačiau spinduliuoja optimizmu ir geba įžvelgti gėrį visose situacijose. Jiems nesunku prisitaikyti prie kitų ir susidraugauti, mat nemėgsta lyderiauti bei visą dėmesį gali skirti aplinkinių norams tenkinti. Taip pat moka išklausyti ir gali patarti. Jeigu pavyksta pavasarį gimusius žmones prakalbinti, jie gali atsiskleisti nematytomis spalvomis. Yra taikūs, nemėgsta ginčų, susipykę visą kaltę prisiima sau. Be to, bando įtikti ir patikti, tad labai nusivilia bei skaudžiai reaguoja sulaukę kritikos. Tačiau nemėgsta ir pagyrų – patinka likti neutralioje pozicijoje. Tokios asmenybės dažnai nepasitiki savo jėgomis, todėl bijo iššūkių ir naujovių. Yra labai draugiškos ir nuoširdžios. Tai puikūs partneriai meilės srityje ir atsidavę draugai.

REKLAMA

Pasaulį išvydę vasarą – nuotaikos žmonės

Saulės nubučiuoti vasarinukai – energingi ir pašėlę. Gimę vasarą, ypač po Liūto ženklu, mėgsta dėmesį – patys inicijuoja situacijas, kurios leistų jiems atsidurti dėmesio centre. Taip pat yra jautrūs ir atlapaširdžiai. Jiems patinka daug plepėti, dėl to kartais patenka į nepavydėtinas situacijas. Be to, nemoka dalytis, nenustygsta vietoje, nesusikaupia, todėl sunkiai susiranda draugų. Tačiau sutikę artimą žmogų stengiasi jį išlaikyti šalia ir būti puikiu bičiuliu. Tokie žmonės greitai užsiplieskia, lengvai supyksta, neretai elgiasi neapgalvotai, tačiau greitai nurimsta ir grįžta į senas vėžes. Vasaros vaikai – laimingi. Vanderbilto universiteto (JAV) mokslininkai nustatė, kad dėl saulės spindulių, lepinančių vasarą gimusius pirmosiomis jų gyvenimo savaitėmis, jie turi mažesnę tikimybę būti paveikti sezoninių nuotaikos sutrikimų, tarkime, depresijos. Be to, Kolumbijos universiteto medicinos centre pastebėta, kad šiuo metų laiku gimusios mergaitės turi daugiau pilkosios medžiagos – neuronų kūnų telkinių, todėl pasižymi aukštais intelekto rodikliais.

REKLAMA