REKLAMA

6 požymiai, kad jums patinka būti auka

REKLAMA

Kad ir kaip keista, bet reikia pripažinti, kad nemaža dailiosios lyties atstovių dalis mėgsta kentėti. Taip jos jaučiasi saugiau, nereikia nieko spręsti, juk dėl visko galima kaltinti aplinkybes. Kokie požymiai rodo, kad moteris renkasi aukos poziciją?

Kuo naudingas kentėjimas?

Iš tikrųjų dažnai mes nepajėgūs suvaldyti įvykių. Bet tose situacijose, kurios priklauso nuo mūsų, galime suimti save į rankas ir pradėti kažką daryti. Tačiau tokiais atvejais kai kurios moterys pasirenka savigraužos ir gailesčio sau kelią, pasilikdamos komforto zonoje. Komforto zona reiškia ne saugią erdvę, o veikiau pažįstamą, įprastą elgsenos modelį.

Nors negalime kontroliuoti kai kurių dalykų, savo reakciją į juos visada nulemiame mes patys. Galima pasirinkti būti nelaimingai ir likimo nuskriaustai arba išsivaduoti nuo laisvanoriškų kančių. Antras variantas pasirenkamas rečiau, juk jam reikia tam tikrų pastangų.

6 požymiai, kad jums patinka kentėti

REKLAMA

1. Jūs užėmėte aukos poziciją

Mes nesugebame paveikti savo gyvenimo globaliai. Mums lieka tik pasirinkti, kaip reaguoti į aplinkybes. Išeiti iš sunkių situacijų išdidžiai pakelta galva ar sentimentaliai gailėtis savęs dėl žiauraus likimo – jūsų pasirinkimas.

Ieškodami priežasčių išorėje, jūs pripažįstate savo silpnumą ir nesugebėjimą prisiimti atsakomybės už savo gyvenimą. Niekas, išskyrus jus, negali pataisyti jūsų emocinės būsenos.

Aukomis tampame tada, kai susidūrę su sunkumais nusprendžiame, kad jie mums neįveikiami. Racionalaus „O kas, jeigu…“ nebuvimas trukdo mums blaiviai įvertinti situaciją. Aptaškė automobilis balos vandeniu? Visas pasaulis nusistatęs prieš jus. Kreivai pažvelgė kolega? Matyt, nekenčia. Kategoriškas juodai baltas mąstymas atima lankstumą ir nepalieka nė menkiausio šanso šio pasaulio meilei.

Ženkite žingsnį atgal ir pagalvokite apie alternatyvas. Atsitraukite nuo savęs ir pamatysite, kiek daug yra kitų žmogaus poelgio priežasčių ir motyvų, nebūtinai jis turėjo norėti jus įžeisti.

2. Jūs nuolat nerimaujate

Nerimas ir būgštavimai duoti mums tam, kad padėtų išvengti pavojaus. Kai grėsmė reali, nerimas būna pateisinamas. Kai pavojų susikuriate patys, tada nerimas paverčia jus neurotikais.

Kam ieškoti išeities iš situacijos, kuri dar nesusidarė? Šiame pasaulyje įmanoma viskas. Jus gali atleisti iš darbo? Taip. Vyras gali išeiti pas kitą? Hipotetiškai taip, juk jis turi kojas. Ar vakare lis? Galbūt. Ar tai jau įvyko? Dar ne. Nerimas jums nė kiek nepadeda.

3. Jūs lyginate

Nepažindami žmogaus ir nežinodami jo istorijos, jūs lyginate save su juo. Iš kur jums žinoti, kad brangios rankinės savininkė nepasiskolino jos iš draugės? Kodėl nusprendėte, kad toji išdidi blondinė patenkinta savo figūra? Kas garantuos, kad bendradarbė, kuri dieną valgo kaip paukštytė, neištuština šaldytuvo vėlai vakare?

Pavydas – jausmas, parodantis, ko jums trūksta. Jeigu pavydas iš susižavėjimo tampa motyvacija siekti to paties, tai pavydėti iš neapykantos sau, nuvertinant savo pasiekimus, – pralaimėjusiojo kelias.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA