REKLAMA

Intuicija – aukščiausia intelekto forma, kurią galima vystyti iki begalybės

REKLAMA

Visiems mums gyvenime pasitaikė atvejų, kai intuicija tiesiog apsaugojo nuo klaidingo žingsnio ar pavojingo sprendimo. Vieniems taip atsitinka dažnai, kitiems – tik kelis kartus. Per gyvenimą

Iš tikrųjų visi žmonės turi intuiciją. Skirtumas tik tas, kad vieni ją labiau išvysto ir girdi savo vidinį balsą aiškiai, o kiti – pernelyg silpnai.

Pats intuicijos egzistavimo faktas yra neįtikėtinas ir stulbinantis. Juk tai „stebuklas“ – žinoti ir suprasti dalykus, be jokios sąmoningos įvykių ir faktų analizės. Toks sugebėjimas skamba nerealiai, bet tai vyksta su mumis kasdien.

IntuicijaMūsų intuicija yra tai, su kuo mes gimstame ir ką mes pernešame su savimi per visą gyvenimą. Tiesa, su metais ji gali prarasti savo ankstesnę jėgą, jeigu žmogus jos nevysto ar visiškai ignoruoja. Tačiau i niekada neišnyksta! Mat, tai iš tikrųjų yra dovana, kurią gauname, nors ir negalime jos nei iki galo įminti, nei paaiškinti.

Nors ne visi su tuo sutiktų, bet tai yra: intuicija – aukščiausia intelekto forma. Ir dar vienas svarbus faktas: jūs galite vystyti ją iki begalybės.

REKLAMA

Bruce Kasanoffas savo straipsnyje „Forbes“ aprašė atvejį, kai jo paklausė, kas yra intuicija ir ar galima teisėtai tvirtinti, jog tai yra viena intelekto formų. Jis atsakė, kad tam net nereikia jokių įrodymų. Intuicija yra intelekto forma, ją gali naudoti absoliučiai visi žmonės, be išimties.

„Jūs galite sakyti, kad aš tikiu disciplinuotos intuicijos galia, – rašė Kasanoffas. –. Atkakliai dirbkite, naudokitės savo smegenimis, darykite logiškas išvadas ir formuluokite atitinkamus argumentus, ir aš pasitikėsiu bei gerbsiu jūsų intuityviuosius sugebėjimus. Bet jeigu gulėsite ant sofos ir paprašysite manęs pasitikėti jūsų intuicija, aš iškart išeisiu pro duris, net neatsisveikinęs. Sakau tai iš savo asmeninės patirties, kuo daugiau eksperimentų ir tyrimų aš atlikdavau, tuo geresnė tapdavo mano intuicija.“

Beje, panašias mintis išsakė ir Albertas Einsteinas. Didysis mokslininkas tvirtino: „Intuityvus protas – Dievo dovana, o racionalus protas – patikimas tarnas. O mes sukūrėme visuomenę, kuri lenkiasi prieš tarną ir visiškai pamiršo Dievo dovaną“.

Neretai bandos instinktas, grupinis mąstymas arba noras pasiekti tam tikro rezultato gali nukreipti jūsų racionalų protą netinkama linkme. Tokiais atvejais išgelbėti jus gali tik jūsų intuicija. Ta „negera nuojauta“ graužianti jus ir neduodanti ramybės, ir yra jūsų intuicija. Ji stengiasi įspėti jus: kad ir kaip norėtumėte žengti tuo keliu, kad ir koks viliojantis jis jums atrodo, tai yra neteisingas kelias.

Išmintingi žmonės visada įsiklauso į tokius jausmus. O tie išmintingieji, kurie pasiekia milžiniškų laimėjimų įvairiose srityse, nežengs nė žingsnio, nepasinaudoję savo intuicijos galia.

Taigi, jeigu jūs susimąstysite apie tai ir gerai išanalizuosite gautą informaciją bei savo gyvenimišką patirtį, tai sutiksite, kad intuicija yra aukščiausia intelekto forma. Nuostabiausia tai, kad mes visi galime naudotis šia dovana ir vystyti ją, ypač kai reikia priimti gyvybiškai svarbius sprendimus ar pasirinkti teisingą kelią. Ji ne tik padės jums neapsirikti, bet ir neatpažįstamai pakeis gyvenimą.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA