REKLAMA

Praktinė psichosomatika: šaliname gilumines ligų priežastis

REKLAMA

Dažnai girdime sakant, kad bet kokių ligų pirminė priežastis slypi galvoje. Kai ilgą laiką kartu gyvenantys žmonės nustoja slopinti savo emocijas ir išsilieja ant artimųjų, kyla barniai, nuoskaudos, kritika, pyktis, kurie vėliau pasireiškia susirgimais.

Deja, artimai bendraujant sunku kontroliuoti savo elgesį, ypač esant blogos nuotaikos. Todėl naudinga bus sužinoti, kokie veiksmai, žodžiai ir poelgiai gali iššaukti ligas.

Kritika

Artimų žmonių kritika gali paskatinti plaučių uždegimą, bronchitą, slogą, peršalimo ligas.

Pavyzdžiui, žmona prašo vyro išnešti šiukšles. Tas pamiršta. Ji ima kritikuoti: „Aš juk prašiau, o tu nuolat…“ Kai žmona smerkia vyrą, išlieja ant jo neigiamą energiją. Jei vyras vidujai išlieka ramus ir atleidžia žmonai, tai ji nesusirgs. Jeigu įsižeis ir sukels konfliktą, moteris gali susirgti bronchitu, angina ar kita liga. Mat neigiama vyro energija bus nukreipta į moters gerklę, iš kurios kilo priekaištai.

REKLAMA

Įsižeidimas

Kai kurios šeimos gyvena pagal itališką scenarijų: dažni triukšmingi skandalai su lėkščių daužymu būna įprastas dalykas. Todėl tokiose šeimose niekas neserga, nes nėra dėl ko įsižeisti.

Tačiau netikėtai barnio metu vyrui suskausta širdis. Viskas todėl, kad vyras pasielgė nestandartiškai: išvadino ją taip bjauriai, kaip anksčiau to nedarė. Ir ji įsižeidė. Tai yra, dvi riksmų valandas ji priėmė normaliai ir atsakinėjo tuo pačiu, bet užteko vyrui pakritikuoti jos išvaizdą, ir tai užgavo ją tiesiai į širdį. Užtai jis patyrė priešinfarktinę būseną.

Arba merginą išbėrė todėl, kad jai nepatiko vaikino elgesys konkrečioje situacijoje. Ji jam nieko nepasakė, bet pati pagalvojo: „Ožys“. Vaikinas pastebėjo jos veido išraišką ir privertė išsikalbėti. Kai jauni žmonės išsiaiškino santykius, merginos išbėrimas ėmė nykti ir pamažu visai pradingo.

Išvirkščias nepasitenkinimas

Pavyzdžiui, kai moteris su širdies aritmija grįžta namo gerai nusiteikusi, ir vyras, ir vaikai patiria jos švelnumą ir meilę. Kai ji pareina nepatenkinta, išsilieja ant artimųjų, šaukia ir priekaištauja dėl smulkmenų. Vyro ir vaikų emocijos nuolat svyruoja nuo vieno kraštutinumo į kitą.

Vyro ir vaikų nepasitenkinimas susijungia su jos širdies energija ir sutrikdo jos ritmą. Tai ir yra išvirkščias nepasitenkinimas – žmogui grįžta jo neigiama energija ir pažeidžia jį fiziologiškai.

Nenumatyta apgaulė

Pirmasis auglys būna susijęs su nenumatytu melu. Moterims dariniai žemiau pilvo apskritai atsiranda tik dėl vienos priežasties. Kai moteris išleidžia savo seksualinę energiją į vyro lauką ir jis jai atsako tuo pačiu. Jeigu ji sutinka dėl tolimesnių santykių, tai nieko neatsitinka. Jeigu atsisako, pagal gamtos ir energijos dėsnius, tai yra melas, už kurį tenka sulaukti atpildo.

Jeigu seksualinė energija išleidžiama kaip priemonė tikslui pasiekti, pavyzdžiui, kai reikia gauti viršininko parašą ar partnerio dovanų, vyras įsižeis dėl apgaulės ir nuviltų lūkesčių. Tada gali išaugti gerybinis auglys. Seksualinė energija iš moters turi išeiti tik kaip intymių santykių pasiūlymas.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA