REKLAMA

Kaip susitaikyti su savo praeitimi

REKLAMA

Jeigu nepajėgiate nustoti kartoti savo galvoje senų pokalbių ir situacijų, kurios vyko praeitą savaitę, priekaištauti sau ir graužtis dėl klaidos, kurią padarėte prieš kelerius metus, tai toks prisirišimas prie praeities gali ilgam laikui pripildyti jūsų gyvenimą nuoskaudų ir kančių

Žmogus negali tapti stipresnis, jeigu jo protas kupinas minčių apie patirtas skriaudas ir apgailestavimų dėl seniai padarytų klaidų.

Susikoncentravimas į praeitį – viena iš labiausiai paplitusių psichologinių problemų, kai žmogus būna tiesiog paskendęs savo rutinoje ir negali paleisti to, ko jau niekaip neįmanoma sugrąžinti.

Žinoma, šiek tiek savianalizės gali būti naudinga, bet paprastai, kad vystytumės ir taptume stipresni, reikia sugebėti susikoncentruoti į dabartį.

Nuolat gręžiojantis atgal neįmanoma patirti malonumo iš to, kas vyksta aplinkui dabar.

REKLAMA

Nors egzistuoja daugybė psichologinių metodų valios jėgai stiprinti, kad išsiveržtume iš praeities spąstų, jūsų dėmesiui siūlome du tikrai efektyvius pratimus.

Du pratimai, kurie padės jums atsikratyti įpročio gailėtis dėl praeities.

1 .Suformuokite realistinį praeities vaizdinį.

Kad suprastumėte, kodėl įstrigote praeityje, jums gali prireikti nemažai laiko. Ar jaučiatės neverti tolimesnio augimo? O gal kam nors sukėlėte skausmą ir dabar manote, kad praeities spąstai – tai jūsų bausmė? Saugote savyje nuoskaudą, nes tikite, kad jūsų pyktis gadina kažkam kitam gyvenimą? Gal kažkas pakenkė jums, ir jūs dabar bijote gyventi toliau, nes tada tas poelgis nebeatrodys toks blogas?

Kartais užsifiksavimas į praeitį būna patogus būdas paprasčiausiai nukreipti dėmesį nuo dabarties.

Jeigu dabar jaučiatės nelaimingi, tai gali kilti pagunda romantizuoti savo „anų laikų“ laimę. Galbūt prisimenate tik visus tuos gerus dalykus, kurie buvo ankstesniuose santykiuose, atmesdami konfliktus ir problemas, kurios tapo išsiskyrimo priežastimi?

O gal kaltinate save už „klaidingą pasirinkimą“? Tiesa yra tai, kad žmonėms nelemta iš anksto žinoti, kaip susiklostytų gyvenimas, jeigu jie kadaise būtų priėmę kitą sprendimą.

Priklausomai nuo aplinkybių, veikiausiai jums tereikia leisti sau judėti į priekį, o paskui pasistengti laiku sustoti, kai pradėsite vėl mintimis grįžti į praeitį.

Prisiminimai2. Susikoncentruokite į savo išmoktas pamokas.

Mintys apie neteisybę ar nemalonų išgyventų įvykių pobūdį gali priversti jus laikytis įsikibus praeities. Kad išsivaduotumėte nuo to, reikės susikoncentruoti ne į emocijas, o į faktus.

Pereikite per jus kankinančius prisiminimus ir sutelkite dėmesį į faktus, o ne į apgailestavimus. Prisiminkite, kur sėdėjote, ką veikėte, kas ten buvo dar šalia jūsų ir kas su jumis atsitiko. Paskui prisiminkite, kokias pamokas išmokote iš to, ką išgyvenote, ar po to, kai ištvėrėte tokį sudėtingą periodą.

Vertingiausias pamokas mes gauname iš sunkiausių savo gyvenimo etapų.

Nepriklausomai nuo to, ar jūs rašote dienoraštį, ar sukate praeities kino juostas savo galvoje, pasistenkite žiūrėti į detales kaip pasakotojas, kuris paprasčiausiai konstatuoja faktus.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA