REKLAMA

Kaip prišaukti sėkmę

REKLAMA

Tikriausiai ne vienas, kalbėdamas apie sėkmę ir kitus gerus dalykus, triskart pabeldžia į medinį paviršių – kad nubaidytų galimus nemalonumus. Tačiau kodėl tikime prietarais? Jie, tikina psichologai, suteikia saugumo jausmą, sudaro įspūdį, kad esame savo likimo šeimininkai. 

Keturlapio dobilo paieškos, pasaga, kabanti ant durų, ar už nugaros sukryžiuoti pirštai daugelio laikomi sėkmės simboliais. Sportininkai taip pat garsiai kalba apie savo ritualus. 

Štai krepšinio legenda Maiklas Džordonas per kiekvienas rungtynes po NBA apranga mūvėjo tas pačias trumpikes, o teniso žvaigždė Serena Viljams turnyrų metu neplauna ir apskritai nekeičia kojinių. 

Amerikietė mano, kad bet koks pokytis priverstų ją patirti pralaimėjimą. Sėkmės prietarų, pradedant mažais gestais ir baigiant skrupulingu jų laikymusi, yra viso pasaulio kultūrose.

S4kmės magijaŠukės laimę neša 

REKLAMA

Danijoje žmonės sudužusius indus kaupia kone visus metus – mat tikisi juos išmesti Naujųjų išvakarėse. Tai tarsi būdas sau palinkėti sėkmės ateinančiais metais. Kai kurie danų (beje, ir vokiečių) vaikai, linkėdami laimės, palieka ant draugų ir kaimynų slenksčio krūvas sudužusių indų.

S4kmės magijaRaudonos spalvos magija 

Naujųjų metų išvakarėse Kinijoje vyksta pats populiariausias toje šalyje ritualas. Kinai tiki, kad laimė ateina tiesiai pro duris. Tad tą dieną ant namo durų priklijuojamas iš raudono popieriaus iškirptas kvadratas, o ant jo parašytas hieroglifas „fu“ – „laimė“.

 Kvadratas su hieroglifu priklijuojamas apverstas. Kodėl? Ogi todėl, kad posakis „aukštyn kojomis“ ir žodis „ateik“ kinų kalba skamba vienodai. Taigi apversti „laimės“ hieroglifą – tas pats, kas kviesti: „Laime, ateik!“

 Ir ši būtinai ateis, tuo kinai šventai tiki. Tačiau kitose šalyse raudona spalva gal simbolizuoti nesėkme. Nieko raudono nedėvėkite per žaibų audrą. Ypač Filipinuose. Ten yra tikima, kad raudona spalva pritraukia žaibą.

S4kmės magijaVandenėlio galia 

Jeigu kada nors teks keliauti po Serbiją, nenustebkite, kai už jūsų kažkas staiga šliūkštelės vandens. Šioje šalyje tikima, kad vanduo palengvina kelionę ir atneša sėkmę. Mesti monetą į vandenį, kad sugrįžtum į tą vietą – labai senas prietaras.

Tikėta, kad vandenyse gyvenantys dievai laukia dovanų ir bus palankūs tiems, kurie aukos. Tai toks populiarus prietaras, kad apskaičiuota, jog kasmet turistų lankomiausiose vietose prie telkinių juose monetomis nusėda šimtai tūkstančių dolerių!

 O Rusijos kaimuose venkite tuščių kibirų. Tiesą sakant, jų ne tik patys neneškite, bet ir jeigu pamatysite ką nors kitą nešantį tuščią kibirą – nusisukite, kitaip tai jums atneš nelaimę.

S4kmės magijaStebuklingas akmuo

 Legendinis Blarney akmuo garsiausioje Airijos pilyje sutraukia minias lankytojų – žmonės čia atvyksta jo pabučiuoti. Manoma, kad šis bučinys (beje, pagal tradiciją bučiuoti reikia žemyn galva) suteikia žmogui iškalbos ir įtaigumo dovaną.

 Nors pabučiuoti akmenį gali būti nepatogu ir rizikinga, per daug nesijaudinkite. Jums maloniai padės paslaugūs pilies darbuotojai – prilaikys jūsų grakščiai išlenktą kūną.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA