REKLAMA

6 įsižeminimo pratimai, gelbstintys nuo nerimo ir intensyvių emocijų

REKLAMA

Įsižeminimo technika sukurta ne tam, kad nuslopintume nepageidaujamas emocijas ar atsiribotume nuo nemalonių išgyvenimų, o tam, kad atsirastų jėgų ištverti sudėtingą situaciją, išliekant dabartyje ir jaučiant savo kūną, tai yra, „nebėgant iš mūšio lauko“, kad išmoktume pamoką ir įgytume naujos vertingos patirties, sako jų autorius Lexis Schmidtas.

Nusiraminimas

1.Išsimaudykite po dušu ar vonioje. Susikoncentruokite į kiekvieną pasiruošimo žingsnį, pastebėkite kiekvieną smulkmeną . Ką jaučia jūsų plaštaka, kai liečiate čiaupą ar vonios kraštą? Kai paleidžiate vandenį, kaip nustatote tinkamą temperatūrą? Pajauskite vandenį ant savo kūno, atkreipdami dėmesį į jo temperatūrą ir garsus, kūno raumenų pojūčius.

2 .Suraskite įžeminantį objektą, kuris traukia jus. Tai gali būti vandens nugludintas akmenėlis, siūlų kamuoliukas, tekstūra, kuri jums sukelia jaukumo pojūtį, maža statulėlė ar smulkus daiktas, susijęs su gerais prisiminimais. Nešiokite tą daiktą su savimi ir išsitraukite tada, kai jums prireiks įsižeminimo. Ištyrinėkite kiekvieną objekto dalelę, lieskite pirštais ir įsidėmėkite jo sukeliamus pojūčius.

3 .Išsivirkite puodelį arbatos arba karšto šokolado. Kiekvieną judesį atlikite dėmesingai, jauskite savo rankas, kūną. Kai gėrimas bus paruoštas, gerkite mažais gurkšneliais, patogiai įsitaisę krėsle.

REKLAMA

ĮsižeminimasAtkreipkite dėmesį į penkis pojūčius

1. Suraskite malonų kvapą (kvepalų, muilo, eterinio aliejaus). Įkvėpkite jo rytais, prieš miegą ar kitu dienos metu, kai reikia įsižeminti. Mėgaukitės tuo kvapu, giliai ir lėtai kvėpuodami.

2. Apsivilkite savo mėgstamą drabužį. Ištirkite jo tekstūrą, kvapą, spalvą, modelį.

3. Įsivyniokite į antklodę. Apkabinkite save stipriai arba paprašykite, kad kas nors kitas jus apkabintų. Pamasažuokite kojas iš apačios į viršų ir rankas nuo pečių iki pirštų galiukų.

Jauskite kūną

1. Pastebėkite, kaip jūsų pėdos remiasi į grindis. Galite stovėti tvirtai, „įaugti“ į grindis, jei nusiausite batus ir stovėsite jausdami pėdas. Taip pajusite pagrindą po kojomis, žemės traukos jėgą. Tą patį galima padaryti ir sėdint arba gulint.

2 .Įsižeminimas tiesiogine prasme. Atsigulkite ant grindų. Greitai skenuokite visą kūną, atkreipkite dėmesį į tas vietas, kurios liečiasi su grindimis. Pastebėkite visus virpesius, kuriuos galite pajusti namuose. Galite pasileisti muziką ir klausytis jos virpesių.

3 .Judėkite! Judinkite, lankstykite kojas, įsidėmėkite pojūčius kūne. Paskui judinkite rankas, jausdami raumenis, įtampą ir atsipalaidavimus atliekant tuos judesius.

4 .Ritmas. Patrepsėkite koja į grindis. Suraskite objektą, kursi skleidžia švelnų garsą, pabarbenkite pirštais į stalą. Suraskite malonų ritmą, klausykitės jo.

5 .Užsiimkite tokia veikla, kuri įtrauktų visas kūno dalis. Ravėkite daržą ar mokykitės megzti, lipdyti. Plaukite indus, kreipdami dėmesį į fizinius pojūčius. Gražiai sulankstykite skalbinius ir sudėkite į spintą.

ĮsižeminimasStebėkite aplinką

1 .Išeikite į lauką ar atverkite langą ir įsižiūrėkite į bet kokį objektą. Ištyrinėkite jį, jo formą, spalvas, savybes.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA