REKLAMA

Kaip patiems susikurti pozityvią gyvenimo nuostatą

REKLAMA

Mūsų asmeninis nusiteikimas nulemia mūsų požiūrį į gyvenimą. Net jeigu kažkuriuo momentu galimų veiksmų pasirinkimas būna ribotas, mūsų požiūrio pasirinkimo neriboja niekas. Reikėtų visada rinktis tik pozityvų požiūrį.

Mat teigiama pasaulėjauta daro mus laimingesnius ir tvirtesnius, gerina santykius su žmonėmis, padidina sėkmės šansus bet kokiose srityse. Be to, ji skatina kūrybingumą ir padeda priimti teisingus sprendimus. Dėl to verta sąmoningai puoselėti teigiamą požiūrį į gyvenimą.

1. Susikurkite savo rytinę rutiną

Kaip pradėsite rytą, taip praleisite dieną. Todėl kontroliuokite savo rytą ir nepalikite jo savieigai. Suplanuokite viską iš vakaro, kad padarytumėte iš ryto viską, ką reikia, nes atsibusti galėsite visai su kita nuotaika ir mintimis. Laikykitės savo plano.

2.  Įkraukite savo smegenis pozityvu

REKLAMA

Skaitykite knygas, kurios perteikia teigiamas mintis. Klausykitės muzikos, nuo kurios norisi šokti ar dainuoti. Žiūrėkite filmus, kuriuose pagrindinio herojaus optimizmas padeda jam įveikti visus sunkumus. Keiskite ir gerinkite savo požiūrį aplinką, mąstydami pozityviai.

Pozityvumas3. Prisiimkite atsakomybę

Kiekvienu momentu galite elgtis kaip auka arba kaip atsakingas asmuo. Prisiimkite atsakomybę už visus savo gyvenimo įvykius. Tokio žmogaus lozungai:

*Aš – savo gyvenimo autorius.

*Aš visiškai atsakau už save.

*Aš esu atsakingas už savo likimą.

4.Praktikuokite pozityvų mąstymą

Galvokite apie gyvenimą ne kaip apie tai, kas vyksta su jumis, o apie tai, kas vyksta dėl jūsų. Žiūrėkite į bet kokią situaciją, žmogų ar neigiamą įvykį taip, tarytum visa tai buvo pasiųsta tam, kad būtent jūs kažko iš to pasimokytumėte ir gautumėte kažko gero.

Kitą kartą, kai atsitiks kas nors nemalonaus, negalvokite: „Kodėl tai nuolat atsitinka man?“ Paklauskite savęs: „Ko aš turiu išmokti, kad tai nesikartotų?“ ir „Kaip tai padės man tapti išmintingesniam ir stipresniam?“

5. Būkite proaktyvūs

Reaktyvus asmuo leidžia kitiems žmonėms ir išorinėms aplinkybėms nustatyti, kaip jam reikia jaustis. Proaktyvus žmogus pats nusprendžia, kaip jam jaustis, nepriklausomai nuo aplinkybių. Suvokite, kad tik jūs galite spręsti, kaip jums reikia jaustis bet kurioje situacijoje.

6. Keiskite savo mąstymą

Teigiamos mintys nulemia pozityvų požiūrį ir atvirkščiai. Pakeisti savo požiūrį yra taip paprasta kaip nuspausti mygtuką „Pauzė“, skirtą jūsų mintims.

Pozityvumas7. Suraskite tikslą

Gyvenimo tikslo turėjimas sukuria mums fiksuotą tašką horizonte, kad susikoncentruotume į jį, kad galėtume išlikti tvirti nesėkmių ir gyvenimo problemų sąlygomis. Tai veda mus į laimę.

8. Stebėkite savo entuziazmą

Žmonės, kurie gyvena su entuziazmu, turi stipresnį teigiamą požiūrį į gyvenimą už kitus. Sudarykite savo entuziazmą žadinančių dalykų sąrašą tam atvejui, kai jūsų nuotaika pradės smukti.

9. Užuot skundęsi, ieškokite išeities

Prisiminkite Spenserio Johnsono pasaką: „Kas lietė mano sūrį?“

Dvi pelytės ir du miniatiūriniai žmogeliukai atsiduria labirinte. Kai pelės pastebi, kad sūrio nebėra ten, kuris turėjo būti, jos iškart leidžiasi ieškoti kito sūrio gabalo. Kai du miniatiūriniai žmogučiai pasigenda sūrio, jie ima garsiai piktintis, kad sūrio nebėra. Jie gaišta laiką reikšdami pasipiktinimą ir kaltindami tuos, kas perkėlė sūrį, ir priekaištaudami vienas kitam.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA