REKLAMA

Kaip lengvai išeitį iš kritinės situacijos

REKLAMA

Kiekvienas iš mūsų savo gyvenime susiduria su daugybe nemalonių situacijų, su įvairiais žmonėmis, o neretai – net su savimi, ir ne visada žino, kada ir kaip pasielgti, ką daryti, kad surastų tinkamą išeitį iš sudėtingos padėties.

Neįmanoma per akimirką išmokyti žmogaus būti visada išradingam ir tapti nugalėtoju bet kokiose situacijose. Dabar atskleisime jums kelias gudrybes, kurios padės išspręsti savo problemas ne taip skausmingai kaip anksčiau.

Neįvarykite savęs į kampą: kaip išeiti iš kritinių situacijų

Vaikystėje mes visi klausėmės ir skaitėme pasakas, todėl tikriausiai dauguma prisimena barono Miunchauzeno istoriją apie tai, kaip jis pateko į kūdrą ir ištraukė save iš ten už plaukų. Sakysite – pasaka, tačiau iš esmės taip ir atsitinka su mumis gyvenime, kai nesėkmės ir klaidos „skandina“ mus, panardindamos į apatiją ar depresiją, o pasisekimai ir džiaugsmai iškelia virš visų nemalonumų ir rūpesčių. Juk žmogaus gyvenime daug kas priklauso nuo jo paties.

„Žinoma‘ , – pasakysite jūs su nepasitikėjimu. Taip, galima nežinoti, kas atsitiks su mumis kitą dieną – ar lis lietus ar kris sniegas, ar laiku atvažiuos autobusas ar ne ir taip toliau. Tačiau susiklosčiusios mūsų gyvenimo aplinkybės – tai ne svarbiausia. Svarbiausia yra tai, kaip mes reaguojame į šias aplinkybes , ar mokame galvoti ir veikti taip, kad paverstume situaciją iš blogos į gerą, bent jau į ateičiai naudingą patirtį. Kad nebūtume šapeliu gyvenimo okeane, pirmiausia reikia išmokti susigaudyti savyje, savo mintyse ir jausmuose, suprasti, kaip mes patys veikiame savo gyvenimą.

REKLAMA

Žmogus, norintis pasiekti teigiamų vidinių pokyčių, turi išmokti kelti sau klausimus, kurie yra paprasti, tačiau kai kuriais atvejais pasižymi stebuklinga galia. Štai tie klausimai:

1.Kas vyksta su manimi šiuo momentu? (Konkretizuokite, ką dabar darote, ką jaučiate, kaip kvėpuojate, apie ką galvojate.)

2. Ko aš norėčiau artimiausiu momentu? (Tai yra, ar aš noriu toliau galvoti, veikti ir jaustis kaip dabar, ar noriu kažką pakeisti?)

Jūs galite dabar pat sau atsakyti į šiuos klausimus. Nieko nepastebėjote? Pavyzdžiui, net paprasčiausias susikoncentravimas į savo vidinius pojūčius sulėtina kvėpavimą ir leidžia „išeiti“ nereikalingoms mintims iš galvos.

Be to, keldamas sau tokius klausimus, žmogus atsiduria tik „čia ir dabar“, išsivaduoja iš būsenos, kuri kartais būna nepastebima net jam pačiam ir įtraukia jį.

Daug svarbių permainų žmoguje gali įvykti vien tik kaip suvokimo, kas vyksta šiuo momentu, rezultatas, be jokių jo pastangų. Svarbu suprasti, kad vidiniai pokyčiai žmoguje vyksta tada, kai jis tampa savimi, o ne tada, kai stengiasi būti toks kaip kiti arba koks „privalo“ būti.

Išmokite kartkartėmis sustoti ir suvokti save – tai pirmas žingsnis situacijoje, kai būtina priimti sprendimą.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA