REKLAMA

Virtuvė pagal fengšui: 7 svarbiausi tabu

REKLAMA

Virtuvė – namų gerovės centras, tvirtina senovės kinų mokymo fengšui sekėjai. Kuo ji šiltesnė, jaukesnė ir mielesnė, tuo sveikesnė ir laimingesnė bus šeima.

Kad gyvenimas namuose būtų geresnis, reikia truputį pasistengti. Pasiaiškinkime, kokiems daiktams virtuvėje dera būti, o kokiems – ne vieta.

Svarbiausi „negalima“ virtuvėje:

 

1. Pagrindinis tabu virtuvėje, kurį skelbia fengšui, – tai ugnies (viryklė) ir vandens (čiaupas ir šaldytuvas) energijų konfliktas. Jo būtina vengti. Ypač sunku tai įgyvendinti tiems, kurių virtuvės pernelyg ankštos. Tačiau surasti gudrią išeitį įmanoma ir čia. Pavyzdžiui, galima sukonstruoti ir įterpti siaurą skiriamąjį medinį staliuką. Arba nudažyti sieną žalia spalva. Mat žalia spalva laikoma reikalingos „medžio“ energijos atributu ir padeda „užgesinti konfliktą“.

REKLAMA

 

2. Įėjimas į virtuvę neturi būti priešais laukujes namų duris. Kitaip pavojingos energijos iš lauko gali pakenkti namų gerovei. Nėra geras variantas ir tuomet, kai virtuvė būna priešais įėjimą į butą. Šiuo atveju, kaip tvirtina fengšui ekspertai, šeimos turtas išeis iš namų.

 

Kaip išeitį fengšui specialistai siūlo pakabinti kokį nors ryškų daiktą ties įėjimu į virtuvę, kad jis atitrauktų dėmesį ir saugotų šeimos gerovę. Pataisyti nepalankią situaciją taip pat padeda vėjo muzika arba skaidrių kristalų vėrinys, pakabintas virtuvės tarpduryje.

3. Pagal fengšui mokymą nepatartina dalinti virtuvės pertvaromis, įrengti skirtingų aukščių lubų ar grindų, arkų sienose, pakylų, skaidyti patalpos į atskiras zonas. Ideali virtuvė bus esanti viename aukštyje su kambariais, ypač su valgomuoju.

 

4. Virtuvėje reikia vengti pernelyg rėkiančių ir sodrių spalvų, ypač ryškiai raudonos ir mėlynos. Taip pat neverta naudoti niūrių ir nerimą keliančių atspalvių (sodrių violetinių, tamsiai pilkų tonų). Geriausiai tinka šviesūs pasteliniai geltoni, žali, rudi, oranžiniai atspalviai ir balta spalva. Visos likusios spalvos gali būti naudojamos kaip akcentai.

 

5. Virtuvėje ir kituose kambariuose nedera laikyti masyvių, gremėzdiškų daiktų virš galvos. Jie sukelia stiprų nesąmoningą nerimo jausmą ir psichologinį diskomfortą. Planuojant virtuvės interjerą reikia iš anksto numatyti vietą, kur bus laikomi masyvūs buitiniai prietaisai ir rakandai. Jei tokios galimybės nėra ir vis tiek tenka kabinti puodus ir keptuves ant sienos, tai bent pasistenkite, kad jie atsidurtų atokiau nuo to vietos, kur paprastai gaminate valgį arba pietaujate susėdę.

 

6. Nerekomenduojame virtuvėje naudoti veidrodinių spintelių arba nedidelių dekoro elementų su atspindžio efektu. Jie suskaido atsispindintį vaizdą į fragmentus – reiškia, gali „suskaldyti“ jūsų gyvenimą.

 

7. Išsikišantys kampai, aštrūs daiktai ir atviros lentynos virtuvėje sukuria neigiamą energiją (kinai ją vadina „ša“). Įrengiant virtuvę patartina vengti baldų su smailais kampais ir bet kokių „aštrių“ elementų bei konstrukcijų.

Jei tenka pritaisyti atviras lentynas, nes virtuvė yra per ankšta, fengšui specialistai rekomenduoja ant jų sudėti apskritus indus ir dėžes, tinkamas įvairiems smailiems rakandams sukrauti.

 

Beje, peilius, šakutes, žirkles ir kitus aštrius metalinius daiktus pagal fengšui taisykles virtuvėje reikia laikyti uždaruose stalčiuose ar dėžėse.

 

 

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA