REKLAMA

Muzikinis horoskopas

REKLAMA

Klaviatūroje oktavos (septyni garsai) yra padalinti į lygius pustonius ( baltas, juodas, baltas….). Taip išgaunama 12 skirtingo aukštumo garsų, o taip pat – dvylika skirtingų nuotaikų, charakterių, muzikinių Zodiako ženklų.

Pirmasis Zodiako ženklas Avinas yra ir pirmas dermės garsas, vadinamas tonikos vardu. Žymus lietuvių vargonininkas, dainininkas, dirigentas, pedagogas, kompozitorius Mikas Petrauskas jį vadino ‚,pamatiniu balsu‘‘. Tai svarbiausias muzikinės dermės laipsnis. Tonika pradedamas ir užbaigiamas muzikinio kūrinio plėtojimas. Šio laipsnio charakteristika tokia kaip ir Avino: jis yra lyderis, diktuojantis savo taisykles. Smarkus, ambicingas ir užsispyręs, savimi pasitikintis, norintis dominuoti.

Jis yra pasiruošęs naujam veiksmui, muzikinės kompozicijos pradžiai, kuri tarsi verpetas jį įtrauktų, blokštų į naujų išbandymų sferą. Būtent joje jam atsivers galimybės parodyti kūrybines galias. Tai diktuoja ne Avino drąsa, bet vidinis noras įveikti sunkumus, pademonstruoti privalumus. Avinas, palyginus su kitais ženklais, atitinka vyro standartą.  Šias savybes galima priskirti ir tonikai.

Po šiuo ženklu yra gimęs Eltonas Johnas, Ericas Claptonas, Vangelis, dirigentas Arturo Toscanini.

Klavišas atitinkąs Jaučio ženklą, yra juodos spalvos, tai – paaukštinta tonika (supertonika).  Jautislabai užsispyręs, darbštus ir kantrus, neklausantis patarimų, atkakliai siekiantis tikslo, maištininkas individualistas. Jį sunku išmušti iš kelio.

Šis dermės laispnis yra senovinės fryginės dermės sudedamoji dalis. Senovinės dermės (garsiaeiliai arba tam tikra nuotaiką kuriančios garsų juostos) atsirado Graikijoje. Ši dermė (viena iš pagrindinių senovės graikų dermių) išplitusi ir Artimuosiuose Rytuose. Fryginė dermė, pasižyminti giliu liūdesiu ir grakštumu, puikiai tinka ne tik liaudies muzikai, bet ir progresyvaus metalo stiliaus kompozicijoms, pavyzdžiui, thrash, death stiliui, taip pat džiazui. Tokie „jautiški“ bruožai atsispindi ir muzikoje.

REKLAMA

Garsūs muzikantai gimę po šiuo ženklu: Janet Jackson, Billy'is Joelas, Alessandro Scarlatti,  Piotras  Čaikovskis.

Klavišas, atitinkąs Dvynio ženklą, yra vadinamas viršutiniu vedamuoju. Tai yra nepastovus dermės laipsnis, kaip ir minėtasis Zodiako ženklas. Dvyniai greitai reaguoja į kiekvieną naują dirgiklį, bet dėmesys neilgai būna skiriamas tik vienam objektui, jis įsilieja į šalia esantį pastovų laipsnį.

Vienas šios dermės garsas skamba niūrokai, neišreikšdamas jokios ypatingos nuotaikos ar stabilumo. Kuriant melodiją jis yra laikomas pereinamuoju garsu, tai yra melodija nėra juo grindžiama, šis naudojamas kaip pagalbinis. Žemaičių melodijose yra populiari intonacinė kryptis, šuolis iš antrojo dermės laipsnio į penktąjį.

Tuo pasireiškia Dvynio susižavėjimas patrauklesniu pasiūlymu. Gyvenimo džiaugsmas ir pilnatvė trumpam įmanomas tik šalia stipraus ir pastovaus demės laipsnio. Tai atspindi Dvynio būdą, judrumą, pomėgį užmegzti kontaktus, deja, trunkančius neilgai.  Trigarsis sudarytas nuo šio laipsnio, naudojamas tik mažore (linksmai skambančioje dermėje). Dvynys yra optimistinis Zodiako ženklas,  linkęs puoselėti šviesias mintis, turintis polinkį permainoms ir jų nevengiantis.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA