REKLAMA

Kaip pelnyti Žemės, Oro, Ugnies ir Vandens stichijų palankumą?

REKLAMA

Nesvarbu medituojate ar ne, bet galbūt jums pravers informacija apie tai, kaip keturi elementai pasireiškia mūsų kūne ir aplinkoje. Senieji lietuviai pagarbiai elgdavosi su gamta, stichijomis. Kaip šiuolaikiniam žmogui elgtis, kad su jomis susidraugautų?

Žemės elemento kryptis yra Šiaurė. Žmoguje šis pasireiškia kūno jėga.

Gamtoje Žemės stichiją atstovauja uolos, molis, smėlis ir žemė (dirva). Žmogaus gyvenime ji pasireiškia fizine organizmo jėga ir pojūčiais, juslėmis. Su šiuo elementu susidraugausite, jei kreipsite dėmesį į fiziologinius kūno procesus, emocijas, biologinius organizmo poreikius ir rūpinsitės fizine sveikata. Gydyti Žemės elementą arba atstatyti su juo ryšį galima rūpinantis tinkama mityba, kūno higiena, suvokiant kūno arba neverbalinę kalbą, organizmo pokyčius, poreikį atsipalaiduoti ir pailsėti.

Oro elemento kryptis yra Rytai. Žmoguje šis pasireiškia proto jėga.

Gamtoje Oro stichiją simbolizuoja atmosfera, vėjas ir kvėpavimas. Žmogaus gyvenime ji  pasireiškia kaip protas, gebėjimas mąstyti. Norėdami palaikyti draugiškus ryšius su šiuo elementu, turite rūpintis minčių higiena, tai yra kreipti dėmesį į tai, kaip mąstote, kokios mintys suskasi jūsų galvoje, ar gebate vadovautis protu, kokiais požiūriais vadovaujatės, saugoti psichinę sveikatą. Gydyti Oro elementą arba atstatyti su juo ryšį galima analizuojant savo kalbą, teiginius, rašant dienoraštį, stebint savo pasaulio suvokimo procesus, mokantis.

REKLAMA

Ugnies elemento kryptis yra Pietūs. Žmoguje šis pasireiškia veiksmo jėga.

Gamtoje Ugnies stichiją atstovauja liepsnos, apšvietimas, elektra. Žmogau gyvenime ji susijusi su bendravimu ir veikla. Susijungti su šiuo elementu galima kreipiant dėmesį į tai, kokia veikla užsiimate, jos įvairove, kiek laiko skiriate darbui ir laisvalaikiui, buvimo vienumoje kokybe, kaip bendraujate su kitais žmonėmis ir kokie santykiai jums yra būdingi. Gydyti Ugnies elementą arba atstatyti su juo ryšį galima žaidžiant, treniruojantis, išmokstant planuoti laiką, pertvarkant gyvenimą, atsisakant destruktyvių ir atgyvenusių įpročių, siekiant karjeros, tobulėjant profesinėje srityje, mokantis teigiamų bendravimo įgūdžių, nustatant tikslus ir juos pasiekiant.

Vandens elemento kryptis yra Vakarai. Žmoguje šis pasireiškia kaip jausmų jėga.

Gamtoje šią stichiją simbolizuoja vandenynai, ežerai, šaltiniai, upės, srovė, rasa, prakaitavimas, kūno skysčiai. Žmogaus gyvenime ji pasireiškia kaip emocijos, jausmų šaltinis. Norint susijungti su šiuo elementu reikia kreipti dėmesį į savo nuotaikas, kokios emocijos susijusios su jūsų asmeniu, su kitais žmonėmis, intymumo lygmenis ir pasitikėjimą santykiuose, emocinės sveikatos būklę. Gydyti Vandens elementą arba atstatyti su juo ryšį galima sąmoningai kuriant vaizdinius, aktyviai klausant, mokantis reikšti jausmus, jais dalintis, gebant užjausti ir priimti užuojautą, dainuojant, šokant, piešiant ir užsiimant kitomis meninės raiškos priemonėmis.

Patarimas. Tam tikra žvakių spalva simbolizuoja atitinkamą stichiją:

geltona arba levandų (blyški violetinė) –  Rytus / Orą;

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA