REKLAMA

Kaip pelnyti boso palankumą?

REKLAMA

Psichologinės žinios, žinoma, labai padeda vykdyti šitą užduotį. Bet ir žvaigždės turi ką jums pasufleruoti. Tam tikro ženklo atstovui-bosui yra būdingas tam tikras elgsenos modelis. Jei jį perprasite, galbūt tapsite mėgstamiausiu jo darbuotoju?

Avinas. Jei jūsų bosas yra šio ženklo atstovas, vadinasi, jau žinote, kad jis – neišsenkančios energijos kamuolys. Duodamas jums nurodymus, jis tuo pačiu metu kalba telefonu ir rašo el.laiškus. Avinas-bosas greitai priima sprendimus, jis žino, kaip būti lyderiu ir neprarasti individualumo. Kaip galite jį nustebinti? Nepriekaištinga apranga, „visada pasirengusio“ darbuotojo pozicija (jokio žiovulio ar mieguistumo), gebėjimu pripažinti savo klaidas, sąžiningumu (vietoj tuščių komplimentų), entuziazmu (kai reikia padirbėti viršvalandžius).

Tauras. Šio ženklo atstovas-bosas yra ištvermingas ir turi nepriekaištingus organizacinius gebėjimus. Jis duoda daugiau laiko, jei nespėjate pabaigti darbo iki nustatyto termino. Tauras-vadovas yra žmogiškas ir supratingas, o ne liepsna spjaudantis drakonas. Tačiau jam reikalinga tiksli ataskaita apie atliktas užduotis, šiam vadovui nepatinka improvizuotas apytikslis paaiškinimas. Jei jūsų bosas yra Tauras, geriau su juo atvirai kalbėtis apie jus neraminančią problemą, pateikti įrodymus apie jūsų naudingumą (uždirbate įmonei daugiau, nei ji jums sumoka) ir darbe demonstruoti atsargumą, o ne karštakošiškumą, spontaniškumą.

Dvyniai. Šio ženklo atstovas-bosas nuolat juda ir bendrauja visomis įmanomomis komunikacijos priemonėmis: mobiliuoju telefonu, el.laiškais, naudojasi vaizdo konferencijos ryšiu. Jis stabteli tam, kad išgirstų kieno nors pasakojimą juoką arba pats tokį skelia. Šis vadovas nesąmoningai ieško nenuspėjamumo, už šviesą greitesnio darbų atlikimo, gebėjimo naudotis naujausiomis technologijomis ir improvizacijų.

Vėžys. Jūsų mielas Vėžys-vadovas slapta gali abejoti savimi. Ant jo stalo dažnai stovi šeimos nuotrauka, todėl jis nepraleidžia pro ausis jūsų šeiminių rūpesčių. Be to, Vėžys-bosas siekia darbo aplinką paversti jaukia, patogia. Šiam vadovui patinka, kai turi kuo pasitikėti ir su juo pasikalbėti, kai užklumpa bloga nuotaika. Jis taip pat vertina tikslų plano vykdymą. Su juo neverta ginčytis, jei šis jau priėmė sprendimą.

REKLAMA

Liūtas. Jis yra vadovas iš prigimties, žvaigždė, pripratusi prie garbinimo. Charizmatiškasis Liūtas-bosas meta nurodymą ir nori, kad jį tuojau pat pultų vykdyti. Sveika ambicija leidžia jam išdidžiai ir efektyviai siekti tikslų versle. Šiam vadovui įtiksite, padarysite įspūdį, jei  negailėsite komplimentų, paklusite, rūpinsitės savo išvaizda, išsakysite naujas jums kilusias idėjas. Niekada nemeskite jam iššūkio viešumoje arba nesistenkite užgožti jo pasisakymo, pasirodymo.

Mergelė. Šio ženklo atstovas, tapęs vadovu, demonstruoja neįtikėtiną efektyvumą. Visada racionalus ir kontroliuojantis emocijas Mergelė-bosas vertina tokius projektus, kurie vykdomi tiksliai pagal planą ir darbuotojams nereikia prižiūrėtojų. Tvarka yra visų svarbiausia. Ko šis vadovas tikisi iš jūsų? Punktualumo. Tvarkingos darbo aplinkos. Pagarbos užduočių tvarkaraščiui ir nustatytiems darbų atidavimo terminams. Gebėjimo neviršyti biudžeto. Nepriekaištingų manierų laikymosi.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA