REKLAMA

Mistinės veidrodžių savybės. Ar tokių yra?

REKLAMA

Kam žmogui reikalingas veidrodis? Teisingai, kad kritišku žvilgsniu įvertintume visus savo trūkumus. Čia mums sekasi neblogai: šukuosena išsidarkiusi, veidas pavargęs, talija prarado formą… Ir apskritai viskas mus erzina. Mes jau susigadinome sau nuotaiką.

Veidrodis kartu su atvaizdu sugeria mūsų jausmus ir kitą kartą atspindi juos atgal. Tą puikiai suprato mūsų protėviai. Jeigu jis moka atspindėti, nusprendė jie, reiškia sugeba ir sugerti (ar bent įsiminti) bet kokią energiją. Iš tų laikų išliko tikėjimas, kad veidrodžiai pasižymi mistinėmis savybėmis.

Tamsiųjų jėgų dovana

Senais laikais žmonės įsigudrindavo burti tokiu būdu: pastatydavo vieną veidrodį priešais kitą, uždegdavo žvakes ir žiūrėdavo į koridorių veidrodžių atspindžiuose. Reikėdavo kantriai spoksoti ir laukti, kol jame atsiras ateities vaizdai. Aišku, prieš burtus jie suslėpdavo šventųjų paveikslus ir kryželius, kad gerosios jėgos nesaugotų sielos. Tada ir atsirado posakis, jog veidrodis – tai Liuciferio dovana.

Pasidažyti veidą galima tik priešais veidrodį, todėl ir sakoma, jog šį padovanojęs šėtonas išmokė moteris „apsiginkluoti“ ir vilioti vyrus. Šėtonas mąstė logiškai: vienatvė išves žmogų į tyrumo ir doros kelią, o nuolatinis dialogas su savimi gimdys abejones, susidvejinimą, veidmainystes…

REKLAMA

Rusų caras Ivanas Rūstusis, labai bijojęs užkalbėjimų ir prakeiksmų, išleido įsakymą, kad veidrodžius jos žmonai Marijai gamintų akli meistrai. Tais laikais buvo tikima, kad veidrodis gali priimti ir perduoti prakeiksmą žmogui, žvelgiančiam į jį. Dėl tokio prietaro moterys neturėdavo naudotis veidrodžiu per mėnesines, kurios buvo laikomos išsivalymo periodu, taip pat pirmosiomis dienomis po gimdymo.

Daugumoje Europos šalių buvo priimta gaminti langus su veidrodiniais stiklais, kad atbaidytų piktas dvasias, piktą kaimyno žvilgsnį arba padėtų išvengti nemalonių pastatų netoliese – gamyklų, kalėjimo, ligoninių – vaizdo pro langą. Ispanijoje prie kūdikio drabužėlių pritaisydavo daugybę mažų veidrodėlių, tikėdami, kad jie atspindės pilkta lemiantį žvilgsnį su nepalankia energetika ir sugrąžins jį šeimininkui.

Prietarai, susiję su veidrodžiais

Keista, kad sudėtingų technologijų amžiuje mes neprarandame tikėjimo veidrodžių magija. Nukrito veidrodis, krūpčiojam, atidžiai apžiūrime, ar nėra nuskilusių šukių. Jei pamiršome kažką namie, sugrįžę pasiimti prieš išeidami būtinai pažvelgiame į veidrodį.

Išsivaikščiojus nemaloniems svečiams nuvalome veidrodį, kad ištrintume iš veidrodžio atminties šių žmonių energetikos atspindžius.

Kai miršta artimas giminaitis, slepiame veidrodžius, kad jo siela neįeitų į veidrodį ir nepasiliktų kentėti mūsų pasaulyje.

Šį sąrašą galima papildyti dar keliais patarimais:

* Nekabinkite veidrodžio per žemai ar per aukštai: jei žmogus neatsispindi jame visas, tai jo energija dingsta.

* Neleiskite kūdikiui žiūrėti į veidrodį, kitaip jam teks kentėti, kai kalsis dantukai, arba jo kalba vystysis lėtai.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA