REKLAMA

Kokia paslaptis glūdi 12 Zodiako ženklų?

REKLAMA

Astrologija neneigia jokios patirties – nei paslaptingos, nei kasdieniškos. Astrologai laikosi principo, jog žmogiškoji patirtis peržengia fizinio suvokimo ribas. Jiems paslėptos dalykų savybės yra aiškesnės, nei realios, stebimos lyg pro mikroskopą laboratorijose. Štai kodėl logiška aptarti ezoterinius (paslėptus, paslaptingus) Zodiako ženklų aspektus, jog geriau suvoktumėte problemas gyvenime.

Astrologija Indijoje vadinama Jyotish, tai yra seniausia (ezoterinė) astrologijos mokykla pasaulyje.  Sanskrito kalbos žodis "jyoti" reiškia šviesą (kaip žinių šviesa). Vedų astrologijos svarbiausias tikslas yra suvokti savo karmą (kokios pamokos mums skirtos šiame gyvenime, kam esame skirti, ką sugebame geriausiai). Jei žinome, kad mums iššūkis bus mestas tam tikroje srityje, suprasime, kad nereikia su juo susitapatinti. Galime save matyti tarsi sielą, atskirtą nuo karmos, ir tai žinodami, kovoti su bloga įtaka, siekti Dievo, tobulėti. Šios žinios gali padėti mums įžvelgti savo galimybes išspręsti metų metus mus kankinusias problemas.

Vedų (indiškoji) astrologija skiriasi nuo Vakarų astrologijos, kuri turi pagal žvaigždes fiksuotus Zodiako ženklus. Indiškojoje astrologijos tradicijoje žvaigždžių ir planetų padėtis yra ne mažiau svarbi, nei jogos praktikavimas, čakros (energiniai žmogau kūno centrai) ar subtilus kūnas. Vedų ir Vakarų astrologijoje yra vienodas skaičius (dvylika) Zodiako ženklų.

Senovės Indijos pranašai žinojo paslaptingą Zodiako prigimtį ir okultizmo reikšmę astrologijoje. Tačiau pranašaujančią, ateitį skelbiančią astrologiją jie ne itin gerbė. Pranašai šiais aspektais domėjosi tam, kad rastų ženklus. Šie padėdavo jiems suvokti kosmoso paslaptis ir žmogaus vaidmenį Visatoje. Skirtingi Zodiako ženklai yra kultinio mokymo, kuris slėptas nuo pasauliečių, dalis.

Norint suvokti gilesnę Zodiako prasmę, būtina žvaigždes suprasti kaip ratą, mūsų veiksmų lauką, kuris buvo padalytas į skirtingas dalis. Šios nurodo skirtingą dieviškosios energijos kanalą. Taigi, peržvelkime, kaip Zodiako ženklai klasifikuojami.

REKLAMA

Avinas yra pirmasis Zodiako ženklas. Ankstyvosiose civilizacijose Avinas buvo šventas gyvūnas. Irane jis suteikdavo stiprybės ligoniams. Egipte jis simbolizavo vaisingumą. Šis Zodiako ženklas simbolizuoja Absoliutą. Žvelgiant šiuo aspektu, Avinas atstovauja šaltinį, gyvybės versmę, simboliškas Nilo ištakas.

Antrasis Zodiako ženklas Tauras, Jautis. Indijos panteone, dievas Šiva, Mahadeva (didysis dievas), keliaudavo pasikinkęs jautį (simboliškai pakinkęs, sutvardęs sekso troškimą, gyvuliškas aistras). Jaučio garbinimas, kuris prasidėjo priešistoriniais laikais, ikidinastinio Egipto laikotarpiu, akivaizdus. Jį įrodo senųjų civilizacijų mitai, freskos, aptiktos garsiosiose Lasko olose. Egipte jautį garbino dėl jo vaisingumo. Gilesne prasme Tauras (Jautis, Karvė kaip šventas gyvūnas) atstovauja dieviškąją energiją, kuri leidžia įkūnyti idėjas, simbolizuoja Žemės vaisingumą. Tesėjo ir Minotauro mitas tarsi rodo vidinę visų Taurų kovą tarp gyvuliškojo (aistrų) ir žmogiškojo (proto) prado.

Senuose raštuose minima, jog kūrybos aktas įmanomas tik dalyvaujant vyriškai ir moteriškai būtybėms, per kurias tęsiama gyvybė, toliau vyksta kūryba. Dvyniai atstovauja šioms dviems skirtingoms kūrybinėms energijoms, tveriančioms pasaulį. Dviejų skirtingų polių (neigiamos ir teigiamos) dualizmas žinomas kaip Purush, sąmonė, ir Prakriti, proto prigimtis, energija. Dvyniai simbolizuoja sielos įkūnijimo aspektą.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA