REKLAMA

Koks angelas jus saugo?

REKLAMA

Sako, yra angelų kiekvienai metų dienai. Budinčių, lekiančių iš paskos, stebinčių, sklandančių virš, einančių šalia ar pakišančių koją, nuleidžiančių automobilio padangą… Nes to reikia, kad išvengtumėte didesnės nelaimės. Kiekvienas angelas turi atlikti specifinę užduotį. Kai šis ją įvykdo, dingsta. Ir vėl atsiranda, kai reikia spręsti naujas.  Skirtinga religija turi vis kitus angelų ir jų paskirties apibrėžimus. Nelygu, kurios jų šventąją knygą atsiversite.

Induistai tiki gražiomis dangiškomis būtybėmis apsaromis, dakinėmis ir dervomis, kurios šoka ir taip bando trukdyti išmintingiausiems žmonėms prilygti dievams. Budizme bodisatvos yra nušvitusieji, kurie nusipelnė tobulybės, tačiau liko tarp mūsų ne tokių tobulų, kol visi nušvisime.

Japonų tennyo yra gražios moteriškos lyties būtybės, vilkinčios plunksnų  kimono, kuris padeda joms skraidyti tarp žemės ir dangaus. Korėjiečių sunnyo primena japonų dangiškąsias būtybes. Persų tradicija mini angelus su dviem, keturiais ir šešiais sparnais. Sparnai leidžia angelams judėti greitai. Taip greitai, kad žmogaus akis nespėja jų užfiksuoti.

Krikščionys, judėjai ir musulmonai tiki angelais ir arkangelais, kurie žmonėms atneša Dievo žinią. Per Kalėdas dangus prisipildo angelų, jie ir pranešė apie Kristaus gimimą. Jei puošiate eglę per didžąją metų šventę, greičiausiai jos viršūnėje spindi Kalėdų žvaigždė arba angelas.

Vakarų tradicijoje dažniausiai minimi keturi arkangelai Mykolas, Gabrielius, Rafaelis ir Urielis. Juos galima sieti su keturiomis pasaulio kryptimis, keturiais metų laikais ar keturiais astrologiniais elementais / stichijomis.

REKLAMA

UGNIS

Avinams, Liūtams ir Šauliams skirtas arkangelas Mykolas. Jo vardas reiškia „tas, kuris panašus į Dievą“.  Vyriausiasis arkangelas Mykolas yra karys, gynėjas, dieviškasis kovotojas.  Į žemę jis atneša dievo gerumą, nors jo rankose tematome liepsnojantį kardą. Tam tikrose Vakarų magiškosiose tradicijose Mykolas saugo Pietų kryptį.

ŽEMĖ

Taurą, Mergelę ir Ožiaragį saugo arkangelas Urielis. Jo vardas yra „Dievo šviesa“. Šis arkangelas valdo dangaus šviesulius, todėl dažnai vaizduojamas su žibintu rankose. Urielis veda žmones į jų likimą, globoja menus, poeziją ir viską, kas žmonėms leidžia vadintis civilizuotais. Urielis saugo Šiaurę.

ORAS

Dvyniams, Svarstyklėms ir Vandeniams priskirtas arkangelas Rafaelis. Jo vardas reiškia, „Dievas gydo“. Šis arkangelas ne tik gydo, bet ir atstato jėgas, įvairiausios rūšies energiją. Kaip pavyzdžiui, kūrybinę ir tradicijų saugojimą. Arkangelas Rafaelis saugo Rytus, kur kyla saulė ir prasideda nauji dalykai.

VANDUO

Vėžį, Skorpioną ir Žuvis globoja arkangelas Gabrielius. Jo vardas yra „Dievo stiprybė “. Žiniose, kurias jis neša žmonėms nuo Dievo, slypi didelė jėga. Kai tikintieji kalba  maldą „Sveika, Marija“, jie kartoja žodžius, kuriuos jai sakė Gabrielius, pranešdamas apie būsimą Kristaus gimimą. Islamo religijoje teigiama, kad kvietimą maldai sukūrė Gabrielius, o Mykolas atstovauja imamą, musulmonų dvasininką. Šis arkangelas vykdo pasaulio teisingumą,  perteikia  dieviškas galias ir atskleidžia didžias paslaptis. Gabrielius saugo Vakarų kryptį.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Vienas straipsnio “Koks angelas jus saugo?” komentaras

  1. nu baikit ta islama visur kisti jau pykina as krikscione neidomu man kaip kas musulmoniskai simbolisuoja

Alfa.lt naujienos

REKLAMA