REKLAMA

Kiek magijos slypi datoje 2012 12 12

REKLAMA

Trečiadienio vidurdienį lygiai 12 valandų 12 minučių (2012 12 12) sostinės Lukiškių aikštėje bus pastatytas blukas ir atliktos Blukvilkių apeigos. Šis rąstgalys ar kelmas, anot etnologų, surinks visas mūsų negandas, nelaimes, kančias, nesėkmes, rūpesčius ir gruodžio 21-ąją bus sudegintas. Taip simboliškai atsinaujinę ir dvasiškai apsišvarinę galėsime žengti į naujus metus. Jei ne, tuomet beliks tik pasaulio pabaigą švęsti.

Prietaras ar pritarimas

Lukiškių aikštėje trijų Vilniaus gimnazijų dvyliktokai padės viešajai įstaigai „Ugnis ir kaukė“ atlikti magišką ugnies ritualą. Tuzinas moksleivių vilkės Nijolės Vilkės Stunskaitės kurtus kostiumus, kurie simbolizuos dvylika lietuviškojo Zodiako ženklų. Apie šiuos prabilta visai neseniai, kai išleista etnokosmologo Jono Vaiškūno knyga „Skaitant dangaus ženklus. Lietuviško zodiako pėdsakais“ (leidykla „Dominicus Lituanus“).

Jos autorius, pristatydamas penkių dvyliktukų (2012 12 12, 12.12 val.) renginį sostinėje ironizavo artėjančios pasaulio pabaigos temos eskalavimą, tačiau joje pamatė ir teigiamą aspektą: „Pasaulio pabaiga tikrai bus, jei vertinsime materialų mąstymą, o dvasinį laikysime netikru. Grėsmės akivaizdoje lietuviai geba susitelkti. Prisiminkime Sąjūdžio laikus. Bet kartais kasdienybėje nematome reikalo susitelkti, nors pasaulio ar individuali žmogaus pabaiga (mirtis) gali ateiti bet kada.“

Kalbėdamas apie dvylikos magiją, etnokosmologas priminė, jog religijos visada buvo susijusios su skaičiais ir prietarais, tai yra tais gamtos ar aplinkos reiškiniais, kurie pritaria mums ir mus palaiko. Skaičius dvylika visame pasaulyje, ne tik Lietuvoje, žymi svarbius kasdienius dalykus: metai dalijasi į dvylika mėnesių, o para į dvylika nakties ir tiek pat dienos valandų.

REKLAMA

Dvylika ir gyvybinės galios

„Dvylika Kūčių patiekalų simbolizuoja mūsų galias: turime visų paragauti, kad nebūtų pasaulio pabaigos, – vėl ironiškai J. Vaiškūnas įterpia pasaulio ir šalies žiniasklaidos nutampytą temą, bet ją pamini tik primindamas prigimtinės arba etninės kultūros žinias. – Norint tas galias išsaugoti, palaikyti gyvybę, reikia valgyti, ragauti lėtai, po truputį. Laikas irgi mus palaiko: išdalijami metų darbai į dvylika mėnesių, juos visus reikia atlikti laiku.“

Etnokosmologas pabrėžia, kad kiekviena lietuvių apeiga yra tausojimo pavyzdys, kai viskas branginama, saugojama, vartojama tik tiek, kiek reikia, o kas suvartojama, – atstatoma. Sakykime, jei namuose per šventes papuošėte gyvą eglutę, būkite geri, vietoj jos atsodinkite dvi naujas.

Numerologo požiūris į tris dvyliktukų poras

Numerologė Galina Šmidt apie trečiadienio skaičius:

„2012 12 12 ir 2012 12 21 – eilinės kalendorinės datos. Bet kokią datą galima interpretuoti taip, kaip širdis geidžia. Kiekvienas pamatys tai, ką nori matyti. Yra tokių, kurie nieko nemato, ir tik išgirsta, ką nori girdėti. Būtent skaičių įgarsinimas jiems kažką pasako. Yra ir tokių, kurie skaičių vibracijas jaučia, pavyzdžiui, ekstrasensai. Tai, ką jie jaučia, labai priklauso nuo jų jutiminio išprusimo, išsilavinimo ir net nuotaikos.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Naujienos iš interneto

Alfa.lt naujienos

REKLAMA