REKLAMA

Maistas pagal astrologą Naglį Šuliją

REKLAMA

12 patiekalų ir dvylika Zodiako ženklų. Štai kas susitinka ant šventinio Kūčių stalo. Įdomu, kokie gėrimai ir patiekalai priskiriami kuriam ženklui? Sužinokite iš paties astrologo Naglio Šulijos ir pasirūpinkite, kad su visais jais susijusių gardumynų atsirastų jūsų lėkštėse ar taurėse.

Dar rudenį, praskaidrėjus dangui, lėto maisto judėjimui priklausančiame restorane „Salvete“ jo šeimininkė Alvyda Eigminienė pakvietė vakarienės astrologą Naglį Šuliją, taip pat maistui ir astrologijai prijaučiančius svečius.

Europos centro golfo klubo, įsikūrusio Europos parko viduryje, restorane mėgstama valgyti lėtai, pasižvalgant pro langus, aptariant įvairias temas. Pavyzdžiui, vieną jų – su kuo „valgomas“ horoskopas – pasiūlė N. Šulija. Pasakojimą jis pradėjo nuo astrologijos istorijos, o vėliau, kaip pats teigė, pajuokavo gastronomiškai.

Kaip gimė Zodiakas? Astrologija atsirado prieš maždaug penkis tūkst. metų Tarpupyje (tarp Tigro ir Eufrato upių). Ten žvaigždės, planetos buvo dievybės pvz., Venera – Ištar, Jupiteris – Mardukas. Kai tos dievybės danguje sąveikaudavo, jų poveikį pajausdavo Žemėje. Kai po trijų  užtemimų, į kuriuos buvo įsivėlusi Venera, keitėsi valdančioji dinastija, imta tapatinti įvykius: kas danguje, tas ir ant žemės. Babilono laikais astrologijos žinios buvo teikiamos tik valdovams, jų dvarui.

Astrologijai persikėlus į Egiptą, įvesta naujovių (atsirado kryptis Azimutas, taškai Zenitas, Nadyras). Vėliau astrologija atkeliavo į Graikiją. Patys graikai sistemos nekūrė, bet domėjosi, kaupė pasaulio žinias.

REKLAMA

Aleksandro Makedoniečio užkariavimai lėmė, kad valstybėje nuo Graikijos iki Indijos buvo neišvengiami kultūriniai, mokslo mainai. Astrologai kaupė žinias, astrologija turtėjo. Pirmieji horoskopai atsirado Senovės Romoje.  Iki Romos imperijos astrologija buvo mundaninė (skirta valstybei, šaliai), o po jos atsirado ir asmeninė, personalinė.

Žlugus Romos imperijai, pasak N. Šulijos, astrologija emigravo į Bizantiją, arabų kraštus. Šie įvedė žvaigždes (pvz. Aldebaraną, ryškiausią Tauro žvaigždyno žvaigždę). Šiomis astrologai naudojasi iki šiol.  Iš arabų šalių astrologija Tamsiaisiais viduramžiais sugrįžo į Europą.

„Tais laikais astrologija buvo kitokia. (Dabar atskaitos taškas yra asmens gimimo laikas ar valstybės įkūrimo data.) Tuomet horarinė (iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio valandą) astrologija buvo norma, ji gyva iki šiol – aiškina astrologas.  – Moderniojoje astrologijoje naudojamasi mokslo, technikos pažanga.“

Prasidėjus XX amžiui, vyko pasauliniai karai. Tada astrologija sunyko. „Nors astrologai dar įnešė indėlį į karo pradžią. Astrologas Karlas Ernstas Kraftas parinko laiką (4 val. 27 min.), kada pulti Tarybų Sąjungą. Ataką A. Hitleris pradėjo patekėjus saulei, – pasakojo N. Šulija. – Po to astrologija buvo marginalų užsiėmimas.“

XX a. pab. astrologija atsigavo, kai imta versti tekstus iš arabų, Senovės graikų kalbų.

Apie ženklus ir maistą

Avinas. „Salvete“ restorane patiektas ėrienos kepenėlių paštetas be jokių užuominų ar užuolankų tiesiai šviesiai pasako, kokį ženklą jis atstovauja. Būtent taip elgiasi Avinai, jie yra tiesūs, konkretūs, žino, ko nori. Braškės skiltelė ant pašteto gabalėlio, atskleidžia ir šio ženklo spalvą.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA